Zmiennik Szczęsnego odejdzie z Juventusu?!

Zmiennik Szczęsnego odejdzie z Juventusu?! fot. Juventus
Karol Brandt
Źródło: La Repubblica | Goal.com

Zaledwie po jednym sezonie przygoda Mattii Perina z Juventusem może dobiec końca. Włoski golkiper ma być niezadowolony ze swojej roli w klubie, a jego sytuację uważnie śledzi AS Roma.

26-latek przybył na Allianz Stadium latem 2018 roku. Wówczas Genoa otrzymała z tytułu sprzedaży 12 milionów euro, a także możliwość dodatkowego zysku w wysokości trzech milionów euro, po osiągnięciu celów zapisanych w umowie. Od początku wiadomo było, że Włoch w Turynie ma pełnić rolę zmiennika dla Wojciecha Szczęsnego, którego Gianluigi Buffon wskazał jako swojego następcę. Massimiliano Allegri również zapowiadał, że to Polak będzie pierwszy w jego hierarchii bramkarzy.

Pomimo tego Mattia Perin liczył, że w trakcie sezonu otrzyma więcej szans. Ostatecznie jednak rozegrał raptem dziewięć spotkań. Należy jednak pamiętać, że wpływ na to miały także problemy zdrowotne, z którymi dwukrotny reprezentant Włoch zmaga się zresztą do dzisiaj. 

Mając na uwadze powyższe informacje, „La Repubblica” oraz Romeo Agresti z Goal.com podają, że 26-latek latem może zmienić klub. Włoski dziennik przekonuje, że decyzja w tej sprawie ma zapaść w momencie, gdy na Allianz Stadium przybędzie nowy trener. Wówczas, po rozmowie z nim, bramkarz podejmie decyzję odnośnie swojej przyszłości. Na ten moment jednak skłania się ku odejściu, co ma radować dyrekcję Romy, która wytypowała go jako następcę Robin Olsena. 

Władze Juventusu liczą, że 26-latek ostatecznie pozostanie w Turynie, lecz według wstępnych ustaleń mogą one wyrazić zgodę na jego odejście, gdy do klubu wpłynie ofertą zbliżona do 25 milionów euro. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy