2024-08-14 06:57:03; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Znowu ten Mateusz Bogusz [WIDEO]! Los Angeles FC w ćwierćfinale Leagues Cup po debiucie Oliviera Girouda Fot. Apple TV
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Los Angeles FC pewnie pokonało San Jose Earthquakes (4-1) w meczu 1/8 finału Leagues Cup. Cegiełkę do awansu dołożył między innymi niezawodny w tym sezonie Mateusz Bogusz, strzelając 16 gola w 31. spotkaniu wszystkich rozgrywek podczas trwającego sezonu.

Mistrz Major League Soccer z 2022 roku uchodził za wyraźnego faworyta w starciu z ostatnią drużyną Konferencji Zachodniej. Przebieg spotkania toczył się na w miarę wyrównanym poziomie do ostatniego gwizdka przed przerwą. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 17. minucie, ale zdążyli je stracić w dalszej fazie meczu. Ostatecznie wrócili na nie po golu strzelonym w doliczonym czasie.

Dokładnie po godzinie rywalizacji kontakt z przeciwnikiem zerwał seryjnie notujący znakomite liczby obchodzący wkrótce 23. rocznicę urodzin Mateusz Bogusz, choć tym razem dopisała mu fura szczęścia. Piłka po uderzeniu z dystansu wpadła do bramki po rażącym błędzie bramkarza gości. Tak czy inaczej, bramka na 3-1 musiała zostać zapisana na koncie przyszłego reprezentanta Polski.

Kropkę nad „i” postawił lider klubowej klasyfikacji kanadyjskiej Denis Bouanga pięć minut po wyczynie wychowanka Ruchu Chorzów.

Na BMO Stadium kibice stali się świadkami jeszcze jednego ważnego wydarzenia. Na boisku z ławki w barwach LA po raz pierwszy zameldował się Olivier Giroud, który powrócił z przerwy po EURO 2024 po wcześniej zatwierdzonym transferze z Milanu. Przez pięć minut tworzył parę z Boguszem, który został zmieniony na kwadrans przed końcem rywalizacji.

Dzięki efektownemu zwycięstwu „Czarno-Złoci” w ćwierćfinale Leagues Cup, skupiających przedstawicieli MLS oraz Liga MX, zmierzy się z Seattle Sounders. Triumfator turnieju zostanie wyłoniony pod koniec sierpnia.