Żurkowski za cztery miliony euro już zimą?!

Żurkowski za cztery miliony euro już zimą?! fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Źródło: Gianluca Di Marzio

Szymon Żurkowski jest obserwowany przez wiele klubów zagranicznych, a teraz do konkretów przechodzi Genoa.

Genoa, w międzyczasie finalizując sprzedaż Krzysztofa Piątka do Milanu i zakup Karola Świderskiego z Jagiellonii (ale z wypożyczeniem powrotnym), spogląda na trzeciego Polaka - Żurkowskiego. Jak poinformował Gianluca Di Marzio, cena za środkowego pomocnika, jeśli uda się przekonać do transakcji samego zainteresowanego i Górnik Zabrze, powinna wynieść 3,5-4 miliony euro.

Informacja ta nie jest niezgodna z poprzednimi doniesieniami - tydzień temu we Włoszech pisano, że Juventus ma zamiar wykorzystać Genoę do sprowadzenia Żurkowskiego. W stolicy Ligurii młodzieżowy reprezentant Polski dostałby szansę regularnej gry i przystosowania się do realiów Serie A, nim zyskałby za rok czy dwa lata gotowość dołączenia do włoskiego giganta.

21-letni Żurkowski jest jednym z liderów Górnika Zabrze i reprezentacji Polski U-21, która awansowała na tegoroczne Mistrzostwa Europy we Włoszech i San Marino. W Ekstraklasie pochodzący z Tychów piłkarz zaliczył już 68 występów, strzelając osiem bramek i dokładając do tego dziesięć asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy