Żurkowski za cztery miliony euro już zimą?!

Żurkowski za cztery miliony euro już zimą?!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Gianluca Di Marzio

Szymon Żurkowski jest obserwowany przez wiele klubów zagranicznych, a teraz do konkretów przechodzi Genoa.

Genoa, w międzyczasie finalizując sprzedaż Krzysztofa Piątka do Milanu i zakup Karola Świderskiego z Jagiellonii (ale z wypożyczeniem powrotnym), spogląda na trzeciego Polaka - Żurkowskiego. Jak poinformował Gianluca Di Marzio, cena za środkowego pomocnika, jeśli uda się przekonać do transakcji samego zainteresowanego i Górnik Zabrze, powinna wynieść 3,5-4 miliony euro.

Informacja ta nie jest niezgodna z poprzednimi doniesieniami - tydzień temu we Włoszech pisano, że Juventus ma zamiar wykorzystać Genoę do sprowadzenia Żurkowskiego. W stolicy Ligurii młodzieżowy reprezentant Polski dostałby szansę regularnej gry i przystosowania się do realiów Serie A, nim zyskałby za rok czy dwa lata gotowość dołączenia do włoskiego giganta.

21-letni Żurkowski jest jednym z liderów Górnika Zabrze i reprezentacji Polski U-21, która awansowała na tegoroczne Mistrzostwa Europy we Włoszech i San Marino. W Ekstraklasie pochodzący z Tychów piłkarz zaliczył już 68 występów, strzelając osiem bramek i dokładając do tego dziesięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy