Zwrot akcji w sprawie Alphonso Daviesa?!

2024-05-31 19:48:48; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Zwrot akcji w sprawie Alphonso Daviesa?! Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Florian Plettenberg

Alphonso Davies jednak zostanie w Bayernie Monachium? Zdaniem Floriana Plettenberga, przybycie Vincenta Kompany'ego może wywrócić do góry nogami jego przeprowadzkę do Realu Madryt.

Alphonso Davies ma ważny kontrakt z Bayernem Monachium do 30 czerwca 2025 roku. Do tej pory umowa nie została przedłużona i wydawało się, że Kanadyjczyk latem poszuka dla siebie zatrudnienia w innym miejscu. Tu na horyzoncie pojawił się temat przeprowadzki do Realu Madryt.

Nie jest tajemnicą, że jednym z celów Carlo Ancelottiego na letnie okno jest właśnie nowy lewy defensor, dlatego dynamiczny 23-latek wydawał się sensownym posunięciem. Tym bardziej że on sam był nastawiony do tego pomysłu sprzyjająco.

Do tej pory jednak brakuje konkretów z Hiszpanii, co może spowodować u obrońcy zmianę frakcji. Jak informuje Florian Plettenberg, w tym momencie możliwy jest zwrot akcji, a co za tym idzie, powstanie Daviesa w Bawarii.

Według wieści dziennikarza doszło ostatnio do pozytywnych rozmów z władzami klubu. Ponadto wiele w tej kwestii zmienia przybycie Vincenta Kompany'ego, który wydaje się ogromnym zwolennikiem poczynań Kanadyjczyka. Możliwe, że będą zatem pracować razem.

Bayern do tej pory oferował swojemu asowi kontrakt do 30 czerwca 2029 roku i pensję na poziomie nawet 14 milionów euro brutto. Piłkarz chce jednak 20 milionów euro, ale być może w ferworze negocjacji uda się zbić tę cenę.

23-latek trafił do Monachium z Vancouver Whitecaps w styczniu 2019 roku za 14 milionów euro. Obecny sezon w jego wykonaniu to 42 spotkania, trzy bramki oraz sześć asyst.