Zwycięska niemoc Rakowa Częstochowa trwa. Radomiak Radom zainkasował trzy punkty z mistrzem Polski [WIDEO] fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Dawid Basiak

Raków Częstochowa przegrał wyjazdowe spotkanie z Radomiakiem Radom wynikiem 1:2. Tym samym podopieczni Dawida Szwargi zanotowali już trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa.

Oba zespoły podchodziły do piątkowego spotkania w niezbyt optymistcznych nastrojach, bowiem zarówno jedni jak i drudzy nie potrafili znaleźć recepty na zwycięstwo od dwóch ostatnich meczów.

Radomiak Radom we wcześniejszych pojedynkach zremisował z Puszczą Niepołomice (1:1) oraz przegrał z Jagiellonią Białystok (0:2).

Znajdujący się po drugiej stronie barykady Raków Częstochowa stracił cenne punkty, odnotowując dwa jednobramkowe remisy z Ruchem Chorzów oraz ŁKS-em Łódź.

Dla podopiecznych Dawida Szwargi spotkanie z Radomiakiem również nie zaczęło się w planowany sposób, bowiem w 25. minucie samobójcze trafienie zanotował obrońca Rakowa, Stratos Swarnas.

Gospodarze nie zamierzali jednak poprzestać na jednobramkowym prowadzeniu i w samej końcówce pierwszej połowy poprawili je za sprawą trafienia Jardela, który wykorzystał fatalny błąd Kacpra Bieszczada.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, dlatego też w drugiej odsłonie meczu znajdujący się w fatalnej sytuacji Raków musiał ruszyć do ataku, by jak najszybciej odrobić niekorzystny dla siebie rezultat.

Podopieczni Dawida Szwargi już zaledwie cztery minuty po przerwie zdobyli kontaktowe trafienie, które wlało w nich sporo nadziei. Wówczas na listę strzelców wpisał się Jannis Papanikolau.

Gol greckiego pomocnika nie zmienił jednak końcowego rezultatu, choć druga odsłona meczu w dużej mierze przebiegała pod dyktando Rakowa.

Tym samym Radomiak, dzięki wygranej wynikiem 2:1, zainkasował na swoje konto niezwykle cenne trzy punkty. Dla aktualnego mistrza Polski był to już trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa.