Zwycięski debiut Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie [WIDEO]

Zwycięski debiut Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie [WIDEO] fot. FC Barcelona

Robert Lewandowski wybiegł w podstawowym składzie FC Barcelony na towarzyskie El Clásico, a jego zespół pokonał Real Madryt 1:0.

Kiedy „Blaugrana” rywalizowała w pierwszym przedsezonowym sparingu, Polak nie mógł jej pomóc. Chwilę przedtem jego transfer z Bayernu Monachium został sfinalizowany.

FC Barcelona 20 lipca wygrała z Interem Miami aż 6:0, a gwiazdą zawodów był Raphinha.

Dzisiaj o godzinie 5:00 rozpoczęło się pierwsze El Clásico. Towarzyskie starcie z Realem Madryt momentami miało znamiona spotkania o punkty, a po obu stronach nie brakowało agresji.

Wbrew spekulacjom Xavi dał Robertowi Lewandowskiemu szansę od pierwszych minut. Najlepszy piłkarz sezonu 2020/2021 według FIFA zagrał w koszulce z numerem 12.

Mówi się, że kapitan biało-czerwonych otrzyma „dziewiątkę”, ale w tej chwili formalnie należy ona do Memphisa Depaya.

Pierwsza groźna akcja z udziałem doświadczonego napastnika miała miejsce w 11. minucie. Wówczas znalazł się z on z piłką na skraju pola karnego. Ostatecznie postanowił oddać strzał, a Thibaut Courtois nie pozostawało nic innego, jak oddalić zagrożenie, parując futbolówkę poza linię końcową.

W 27. minucie padł gol dla „Dumy Katalonii”. Sprzed pola karnego w prawe okienko przymierzył Raphinha. Golkiper „Los Blancos” był bez szans.

Rozochocona ekipa z Camp Nou próbowała swoich szans niedługo potem. Autor bramki dogrywał do „Lewego”, który znajdował się na wprost bramki, ale rozpaczliwa interwencja Davida Alaby zapobiegła stracie drugiego gola.

Król strzelców Bundesligi w sezonie 2021/2022 starał się być aktywny także w dalszych minutach, jednak na dobrą sprawę bramce Courtoisa już nie zagroził.

Po przerwie Lewandowskiego zmienił Pierre-Emerick Aubayemang, a wynik nie uległ już zmianie.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Składy na Tottenham - Arsenal [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Tottenham - Arsenal [OFICJALNIE] Zdobył prawie 30 bramek w tym sezonie, odejdzie za 80 milionów euro? Zdobył prawie 30 bramek w tym sezonie, odejdzie za 80 milionów euro? Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta” Juventus wybrał nowego trenera. „Nie ma innej opcji” Juventus wybrał nowego trenera. „Nie ma innej opcji” Wojciech Szczęsny z transferem?! Wszystko jasne Wojciech Szczęsny z transferem?! Wszystko jasne Odrzuciła go Legia Warszawa, teraz jest nadzieją Lecha Poznań. „Ma przed sobą wielką przyszłość” Odrzuciła go Legia Warszawa, teraz jest nadzieją Lecha Poznań. „Ma przed sobą wielką przyszłość”