Zwycięstwo na pożegnanie. Korona lepsza od ŁKS-u

Korona Kielce pokonała ŁKS (2:0) w swoim ostatnim meczu na poziomie Ekstraklasy.

Ekipa z województwa świętokrzyskiego przystąpiła do spotkania z ŁKS-em z zamiarem godnego pożegnania się z Ekstraklasą po jedenastu latach spędzonych na najwyższym poziomie rozgrywkowym w kraju.

O to samo walczyła drużyna z Łodzi, która nie zdołała utrzymać się w elicie i po zaledwie rocznym pobycie ponownie będzie rywalizować na jej zapleczu.

W pierwszej połowie bliżsi osiągnięcia swojego celu byli przyjezdni, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Jakuba Osobińskiego. Mistrz Centralnej Ligi Juniorów z ubiegłego sezonu spisywał się jednak bardzo dobrze na linii i nie dał się pokonać zawodnikom prowadzonym przez Wojciecha Stawowego.

Kilka sytuacji do strzelenia gola stworzyli sobie także gospodarze, ale niestety dla nich precyzji w przyjęciu lub uderzeniu brakowało Jackowi Kiełbowi i w efekcie oba zespoły zeszły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Po jej zakończeniu z większą werwą na połowę przeciwnika ruszyli „Żółto-Czerwoni”, którzy zaczęli zmuszać do wysiłku Dawida Arndta. Ten dość długo wychodził zwycięsko z pojedynków z graczami Korony, ale w końcu musiał skapitulować, kiedy to dośrodkowanie Daniela Szelągowskiego na bramkę zamienił utalentowany Iwo Kaczmarski.

ŁKS szukał do ostatniego gwizdka sędziego swojej szansy na strzelenie gola wyrównującego, ale zamiast tego w ostatniej akcji meczu stracił bramkę na 0:2 po fantastycznym rajdzie Szelągowskiego.

Tym samym swój cel osiągnęła Korona, która przynajmniej na rok żegna się z Ekstraklasą i co za tym idzie województwo świętokrzyskie traci swojego jedynego przedstawiciela w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Torcida” przygotowała niespodziankę z Lukasem Podolskim [FOTO] „Torcida” przygotowała niespodziankę z Lukasem Podolskim [FOTO] OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Unaia Emery'ego OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Unaia Emery'ego ŁKS Łódź opublikował ważne oświadczenie po incydencie z Danim Ramírezem [OFICJALNIE]. Kibice zwrócili na to uwagę ŁKS Łódź opublikował ważne oświadczenie po incydencie z Danim Ramírezem [OFICJALNIE]. Kibice zwrócili na to uwagę Marcus Thuram nie zapomniał o legendzie po zdobyciu mistrzostwa. „Jest dla mnie jak wujek, jestem tu też dzięki niemu” Marcus Thuram nie zapomniał o legendzie po zdobyciu mistrzostwa. „Jest dla mnie jak wujek, jestem tu też dzięki niemu” Upadł głośny transfer Vladana Kovačevicia. Teraz bramkarz Rakowa Częstochowa zdradził, dlaczego tak się stało Upadł głośny transfer Vladana Kovačevicia. Teraz bramkarz Rakowa Częstochowa zdradził, dlaczego tak się stało Bramkarz na radarze Juventusu. Wnikliwa obserwacja Bramkarz na radarze Juventusu. Wnikliwa obserwacja Olivier Giroud odchodzi z AC Milanu. To będzie jego nowy klub! Olivier Giroud odchodzi z AC Milanu. To będzie jego nowy klub!