Zwycięstwo Wieczystej Kraków w hicie II ligi w cieniu kontrowersji [WIDEO]

2024-10-23 15:25:26; Aktualizacja: 2 dni temu
Zwycięstwo Wieczystej Kraków w hicie II ligi w cieniu kontrowersji [WIDEO] Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: TVP Sport

W zaległym spotkaniu 13. kolejki II ligi Wieczysta Kraków pokonała na swoim obiekcie lidera rozgrywek, Polonię Bytom 3:1.

Ekipa ze Śląska zajmowała w tabeli przed tym spotkaniem pozycję lidera i po porażce z Pogonią Grodzisk Mazowiecki na starcie sezonu zanotowała serię 12 zwycięstw z rzędu. Natomiast zespół ze stolicy Małopolski miał do niej pięć punktów straty, ale wygrał pięć ostatnich meczów i tylko raz nie zachował w tym czasie czystego konta.

Polonia Bytom objęła prowadzenie już w ósmej minucie, gdy do siatki trafił znany z Górnika Zabrze Daniel Ściślak. Wieczysta Kraków odpowiedziała golem Tomasza Swędrowskiego, który w ubiegłym sezonie występował w Ekstraklasie w barwach Ruchu Chorzów.

Później w odstępie zaledwie siedmiu minut dwóch zawodników śląskiej drużyny zostało ukaranych bezpośrednią czerwoną kartką. Najpierw obejrzał ją Szymon Michalski, a następnie Adrian Piekarski. W drugim przypadku faul uznany przez sędziego za taktyczny miał jednak miejsce w dość sporej odległości od bramki.

Po przerwie gole dla gospodarzy strzelali jeszcze Paweł Łysiak i sprowadzony latem z Wisły Kraków Goku Román.

Ostatecznie Polonia Bytom mimo porażki zachowuje pierwsze miejsce w tabeli II ligi, a Wieczysta Kraków awansowała na razie na pozycję wicelidera. O tym, czy zachowa ją na dłużej, zadecyduje wynik dzisiejszego spotkania Pogoni Grodzisk Mazowiecki z rezerwami Zagłębia Lubin.