Manchester City oskarżony przez Angielską Federcję Piłkarską [OFICJALNIE]

Źródło: FA

Manchester City został oskarżony przez Angielską Federację Piłkarską (The FA) za nieodpowiednie zachowanie jego piłkarzy podczas meczu 14. kolejki Premier League z Tottenhamem Hotspur – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Wskazanie winnego przez federację opiera się o sytuację z doliczonego czasu drugiej połowy. Erling Haaland wpadł w furię po decyzji sędziego Simona Hoopera, który nieporadnie zastosował przywilej korzyści. Po faulu na Norwegu gra została puszczona, a po zagraniu piłki od wychodzącego sam na sam Jacka Grealisha arbiter odgwizdał jednak przewinienie.

„Manchester City został oskarżony w związku z naruszeniem regulaminu artykułu 20 ustępu 1, kiedy piłkarze masowo oblegali arbitra głównego podczas meczu Premier League przeciwko Tottenhamowi Hotspur w niedzielę, 3 grudnia 2023 roku.

Zarzuca się, że w 94. minucie spotkania klubowi nie udało się powściągnąć piłkarzy od zachowania w niewłaściwy sposób” – tak brzmi treść oświadczenia.

„Obywatele” otrzymali podobny zarzut jak w lutym tego roku. Wówczas mistrzowie Anglii zostali ukarani grzywną w wysokości 75 tysięcy funtów (87,4 tysiąca euro).

Manchester City ma czas na złożenie wniosku odwoławczego do 7 grudnia włącznie.

Cały rollercoaster na Etihad zakończył się remisem 3:3. Bramki dla gospodarzy padły po strzałach Heung-min Sona (samobój), Phila Fodena i Jacka Grealisha. „Koguty” odpowiedziały trafieniami Sona, Giovaniego Lo Celso oraz Dejana Kulusevskiego.

Zobacz ostatnie transfery Ángel Rodado z hitowym transferem do Ekstraklasy?! Media: Erik ten Hag zostanie zwolniony z Manchesteru United Legia Warszawa zainteresowana napastnikiem z Ekstraklasy. W tym sezonie strzelił jej dwa gole Hansi Flick zapewni FC Barcelonie hitowy transfer?! Jest nim „bardzo” zainteresowany OFICJALNIE: FC Barcelona zwolniła Xaviego Kibice Arki Gdynia z „motywacją” przed najważniejszym meczem sezonu. „Ktoś da dupy, będzie z tego rozliczony” [WIDEO] POTWIERDZONE: Mariusz Rumak otrzymał propozycję. „Potrzebuję przestrzeni, by się zastanowić”