Ángel Rodado z hitowym transferem do Ekstraklasy?!

2024-05-24 16:41:13; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Ángel Rodado z hitowym transferem do Ekstraklasy?! Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Ángel Rodado może po sezonie opuścić Wisłę Kraków. Według informacji podawanych przez Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl, zainteresowanie liderem klasyfikacji strzelców zaplecza Ekstraklasy przejawia Lecha Poznań. Tam miałby stanowić rywalizację dla Mikaela Ishaka.

Ángel Rodado to niekwestionowana gwiazda Wisły Kraków. Hiszpan wyróżnia się na tle przeciętnie spisującego się w rundzie wiosennej zespołu. Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, że zainteresowanie nim przejawiają wyżej notowane i zamożniejsze zespoły. O jego sytuacji mówił ostatnio w rozmowie z Piotrem Koźmińskim agent piłkarza, Miguel Riera.

- Nie lubię gdybać, jestem bardzo pragmatyczny w pracy, ale przyznaję, że ciężko mi sobie wyobrazić kolejny sezon Angela na boiskach pierwszej ligi. Za każdym razem, gdy otwiera się okienko transferowe, wszystko może się wydarzyć - stwierdził.

Przed ostatnią kolejką zaplecza Ekstraklasy sytuacja drużyny zlokalizowanej przy Reymonta 22 jest niezwykle trudna. Strata do miejsca gwarantującego baraże wynosi wprawdzie punkt, ale trochę musi się wydarzyć, by Wisła Kraków cieszyła się co najmniej z dwóch dodatkowych spotkań w kontekście promocji na najwyższy szczebel rozgrywkowy.

Jeśli zatem nie uda się zapewnić awansu, to Hiszpan prawdopodobnie poszuka dla siebie zatrudnienia w innym miejscu. Nie zmieni nawet tego fakt, że według ostatnich ustaleń 13-krotny mistrz kraju oczekuje za piłkarza dwa i pół miliona euro.

Wartość rynkowa Rodado jest w tej chwili dużo mniejsza. Zdają sobie z tego sprawę również w Wiśle Kraków, dlatego kwota zaporowa może być zweryfikowana z biegiem następnych tygodni i uzależniona od różnych czynników. Tym bardziej że kontrakt ma ważny tylko do 30 czerwca 2025 roku.

Gdzie zatem może trafić atakujący? Chęć pozyskania go deklarują kluby z Włoch oraz Turcji, ale również i w Ekstraklasie lider klasyfikacji strzelców pierwszej ligi ma swojego zwolennika w postaci Lecha Poznań - twierdzi Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Jakby tego było mało, przy Bułgarskiej pozostają w stałym kontakcie z agentem piłkarza od... listopada 2023 roku. „Kolejorz” szuka napastnika i może przeznaczyć na ten krok niemałe pieniądze, co tylko zwiększa szanse na ewentualne powodzenie transakcji. Wcześniej pytały o atakującego też Widzew Łódź czy Jagiellonia Białystok, ale tu ruch jest mało realny ze względów finansowych.

W nowym miejscu 27-latek miałby stanowić alternatywę, a w zasadzie konkurencję dla Mikaela Ishaka. Szwed, który wiele miesięcy temu przebył boreliozę, nadal nie wrócił do pełni sił, dlatego też przyda się odpowiedni rywal.

Ángel Rodado trafił do Polski z UD Ibizy w sierpniu 2022 roku jeszcze za kadencji Jerzego Brzęczka. Obecny sezon w jego wykonaniu jest fantastyczny, bo może pochwalić się w nim 34 spotkaniami, 25 golami oraz czterema asystami.

Zanim napastnik trafił do Wisły Kraków, występował jeszcze w takich drużynach, jak rezerwy FC Barcelony czy Mallorca.