Reprezentacja Polski: Gol Adama Buksy w debiucie

Polska do przerwy prowadzi z Albanią 2:1 w meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Bramkę dającą prowadzenie biało-czerwonym zdobył Adam Buksa, dla którego jest to nie tylko debiutanckie trafienie, ale i występ w pierwszej reprezentacji.

25-latek imponuje formą strzelecką w New England Revolution. Podczas tego sezonu w 23 meczach strzelił już 10 goli i zanotował trzy asysty, a jego dokonania nie przeszły uwadze sztabu szkoleniowemu polskiej kadry.

Adam Buksa po raz pierwszy w karierze został wystawiony do gry w narodowych barwach. Paulo Sousa dał szansę środkowemu napastnikowi od początku i z pewnością nie może żałować swojej decyzji.

Strzelanie rozpoczął dzisiaj Robert Lewandowski, dla którego było to 70. trafienie w polskiej reprezentacji.

Później wyrównał Sokol Cikalleshi, a kiedy wydawało się, że takim wynikiem skończy się pierwsza połowa, Przemysław Frankowski posłał piłkę w pole karne.

Tam doskonale odnalazł się lewonożny napastnik na co dzień występujący w amerykańskiej Major League Soccer i uderzył głową. Futbolówka odbiła się od lewego słupka, by po chwili wpaść do bramki.

Do przerwy prowadzimy 2:1, a starszy z braci Buksa ma na swoim koncie nie tyko premierowy występ, ale i gola.