Mistrz Finlandii piłkarzem Wisły Płock

rok temu Mistrz Finlandii piłkarzem Wisły Płock

Thomas Dähne w ciągu kilkunastu najbliższych godzin powinien zasilić szeregi Wisły Płock.

Klub z województwa mazowieckiego opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie tajemniczego bramkarza, który już w czwartek zostanie przedstawiony jako nowy zawodnik ekipy „Nafciarzy”.

Przemysław Michalak z „2x45info” oraz użytkownik Janekx89, znany z wiarygodnych informacji dotyczących polskiego futbolu, podali na Twitterze, że golkiperem ukrytym za rękawicami na fotografii jest Thomas Dähne z HJK Helsinki.

Niemiecki zawodnik rozpoczynał przygodę z futbolem w rodzimym kraju, ale jeszcze w wieku juniorskim został wypatrzony przez skautów Red Bulla Salzburg i to w tym zespole postanowił kontynuować swoją karierę.

Thomas Dähne spisywał się na tyle dobrze w młodzieżowych drużynach austriackiej drużyny, że zaczął regularnie otrzymywać powołania do niemieckich kadr w różnych kategoriach wiekowych.

23-letni bramkarz przed rozpoczęciem rozgrywek 2012/2013 przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do FC Liefering (klub stanowiący zaplecze dla Red Bulla Salzburg). Piłkarz w swoim pierwszym sezonie rozegrał 23 mecze dla tego zespołu i tuż przed zakończeniem zmagań ligowych został awaryjnie ściągnięty do Salzburga i wówczas zanotował swój jedyny występ w barwach „Byków”.

Następnie Dähne ponownie zasilił latem szeregi FC Liefering, aby na zapleczu austriackiej elity zanotować kolejne 30 gier. Regularne występy w tym klubie pozwoliły mu przenieść się do Lipska, gdzie przez rok pełnił jedynie rolę trzeciego golkipera. Po zakończeniu sezonu 2014/2015 postanowił opuścić wielką rodzinę Red Bulla i zdecydował się zaakceptować ofertę HJK Helsinki.

Niemiecki bramkarz spędził w fińskim zespole dwa sezony, które okrasił zdobyciem mistrzostwa kraju w niedawno zakończonych rozgrywkach. 23-letni zawodnik rozegrał w sumie 76 spotkań dla „Klubi” i zachował w nich 32 razy czyste konto.

Dähne w trakcie swojego pobytu w HJK zasłużył sobie na miano jednego z najlepszych golkiperów w całej Veikkausliiga.

W ciągu ostatnich kilku godzin z przenosinami do Wisły Płock był łączony także Arkadiusz Malarz.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy | Janekx89 (Twitter)
TAGI: Thomas Dähne Wisła Płock HJK Helsinki Polska Finalndia Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.