CIES: Najbardziej obiecujący nastolatkowie

12 miesięcy temu
CIES: Najbardziej obiecujący nastolatkowie
fot. AC Milan

CIES Football Observatory opublikowało ranking zawodników U-20, którzy mają najlepsze perspektywy na rozwój kariery.

Analitycy w swoim zestawieniu wzięli pod uwagę piłkarzy poniżej 20 roku życia z 22 europejskich lig. Algorytm stanowiło połączenie minut spędzonych na boisku, poziom sportowy ligi oraz wyniki osiągnięte przez klub.

Pięć gwiazdek z rankingu oznacza, że dany zawodnik powinien spędzić całą karierę w jednej z najlepszych europejskich drużyn. Cztery gwiazdki oznaczają, że piłkarz ma szansę spędzić sporo czasu swojej kariery w większych klubach, natomiast trzy gwiazdki oznaczają gracza, którzy mają określone szanse na świetną karierę.

Zwycięzcą rankingu został Gianluigi Donnarumma. 18-latek jest pierwszym bramkarzem Milanu i według opinii wielu ekspertów to przyszłość reprezentacji Włoch. Na drugiej pozycji uplasował się Alban Lafont. To również bramkarz, lecz o rok starszy od Włocha i występuje na co dzień w Tuluzie. Na najniższym stoniu podium znalazł się bohater jednego z najgłośniejszych transferów ostatniego lata, Kylian Mbappé, który reprezentuje barwy Paris Saint-Germain.

Niespodziankami w zestawieniu jest obecność Ronaldo Vieiry (20. miejsce, Leeds - Championship), Sofiane'a Alakoucha (25. miejsce, Nimes - Ligue 2) czy też Giulio Maggiore (31. miejsce, Spezia - Serie B).

Poniżej cały ranking:ŹRÓDŁO
CIES Football Observatory
TAGI: CIES Gianluigi Donnarumma Alban Lafont Kylian Mbappé Lottin Włochy Francja AC Milan Paris Saint-Germain FC Toulouse FC Ranking
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.