OFICJALNIE: Okno w Anglii skrócone dla wszystkich lig zawodowych!

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Okno w Anglii skrócone dla wszystkich lig zawodowych!

Jak poinformowała na oficjalnej stronie English Football League, letnie okno transferowe zostanie skrócone dla wszystkich lig zawodowych.

Już przed kilkoma miesiącami przedstawiciele Premier League zdecydowali się na skrócenie letnich okien transferowych tak, by nie kolidowały one z rozpoczęciem sezonu. Najbliższy okres, w którym można przeprowadzać transakcje w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej zostanie zakończony 9 sierpnia.

Teraz w ślad za najlepszymi zespołami w Anglii postanowiły pójść drużyny z niższych klas rozgrywkowych, zaliczające się do English Football League. 72 drużyny biorące udział w takich ligach, jak: Sky Bet Championship, League One i League Two mogły zagłosować w tej sprawie. 40 z nich było za skróceniem, 29 przeciwko, a trzy z nich zdecydowały się wstrzymać.

Oznacza to, że podobnie jak w Premier League, także w niższych klasach rozgrywkowych ostatnie transfery definitywne będą mogły zostać przeprowadzone do godziny 17 w dniu 9 sierpnia. Warto dodać, że nadal do końca sierpnia będzie można rejestrować graczy pozyskanych na zasadzie wolnego transferu i wypożyczać piłkarzy z innych zespołów.

- Po przedyskutowaniu obu opcji na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, jestem zadowolony, że sprawa została wyjaśniona przez kluby przed początkiem kolejnego sezonu. To nowe podejście pozwoli drużynom i menadżerom na stabilizację, której potrzebują na początku rozgrywek. Wciąż będą mogli dodać do końca miesiąca nowe ogniwa, jeśli odczują taką potrzebę – powiedział dyrektor generalny EFL, Shaun Harvey.


ŹRÓDŁO
EFL
TAGI: Oficjalnie Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.