MD: Barcelona wyłoży kilkadziesiąt milionów na nastolatka?!

10 miesięcy temu MD: Barcelona wyłoży kilkadziesiąt milionów na nastolatka?!
fot. Wikipedia

Według „Mundo Deportivo”, Barcelona rozważy latem sprowadzenie obrońcy Ajaksu Amsterdam, Matthijsa de Ligta.

18-letni środkowy obrońca od kilku miesięcy znajduje się pod bacznym monitoringiem skautów „Blaugrany”. Nic dziwnego, bowiem de Ligt mimo młodego wieku jest podstawowym piłkarzem swojego zespołu. W bieżącym sezonie zanotował już na swoim koncie 33 spotkania, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, a także dwa razy asystował partnerom.

Niewykluczone, że z Barceloną podczas najbliższego okienka transferowego pożegna się Thomas Vermaelen, szukający klubu w którym otrzyma szansę na regularne występy. W związku z tym Katalończycy planują sprowadzić piłkarza, który wzmocni konkurencję w szeregach obronnych. 18-latek wydaje się idealną opcją, gdyż eksperci uważają go za przyszłą podporę reprezentacji Holandii i chwalą jego technikę, a także tężyznę fizyczną.

De Ligt znalazł się w gronie powołanych zawodników na marcowe mecze towarzyskie przeciwko Anglii i Portugalii. Jeżeli dostanie w nich szansę, będzie to dla niego wspaniały sprawdzian, ponieważ zmierzy się z najlepszymi napastnikami na świecie. Przedstawiciele Barcelony zasiądą wtedy na trybunach i będą uważnie obserwować poczynania nastolatka.

Jeżeli „Blaugrana” podejmie decyzję o chęci zakupu de Ligta latem, musi liczyć się ze znacznym wydatkiem. „Mundo Deportivo” podkreśla, że Ajax nie sprzeda 18-latka za kwotę niższą od tej, jaką rok temu zapłacił Tottenham za kartę zawodniczą Davinsona Sáncheza, a więc 40 milionów euro.ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Matthijs de Ligt Ajax Amsterdam FC Barcelona Hiszpania Holandia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.