Lista życzeń Tuchela. Trzech graczy z Bundesligi!

10 miesięcy temu
Lista życzeń Tuchela. Trzech graczy z Bundesligi!

Zgodnie z informacjami „Le Parisien”, Thomas Tuchel zamierza pozyskać do Paris Saint-Germain trzech nowych zawodników.

W najbliższych tygodniach Paris Saint-Germain przedstawi nowego pierwszego trenera. Stanowisko to zostanie powierzone Thomasowi Tuchelowi, który w ostatnim roku pozostawał bezrobotny. Do czerwca ubiegłego roku Niemiec prowadził Borussię Dortmund, jednak różnice pomiędzy nim i włodarzami drużyny z Signal Iduna Park sprawiły, że opuścił stanowisko.

Pomimo braku oficjalnej informacji o zatrudnieniu Tuchela, pracuje on już nad wzmocnieniami ekipy paryżan. Szkoleniowiec uznał, że priorytetem dla niego jest pozyskanie lewego obrońcy, środkowego obrońcy i środkowego pomocnika i wyznaczył już cztery kandydatury, które mogą mu pomóc w rozwiązaniu tych problemów.

W przypadku pozycji lewego obrońcy priorytetem dla Tuchela jest zatrudnienie Philippa Maxa. 24-latek jest objawieniem obecnego sezonu Bundesligi i królem asyst. W tej chwili zawodnik Augsburga ma 13 ostatnich podań i ustępuje pod tym względem jedynie Thomasowi Müllerowi, który ma w tej statystyce jedno oczko więcej. Cena to około 20-25 milionów euro.

Tuchel myśli również o wzmocnieniu środka obrony. W tym przypadku Niemiec postanowił skierować swój wzrok na Ömera Topraka. Pozyskał on niegdyś tureckiego defensora do Borussii Dortmund i bardzo ceni jego umiejętności. Cena powinna wynieść około 15 milionów euro.

Ostatnim miejscem wymagającym wzmocnienia pozostaje środek pomocy. W tym przypadku wymienia się przede wszystkim dwa nazwiska, czyli: Juliana Weigla (Borussia Dortmund) i Maxa Meyera (Schalke). Pierwszy z nich miałby kosztować 30 milionów euro, a drugi jest dostępny za darmo.


ŹRÓDŁO
Le Parisien
TAGI: Francja Niemcy Paris Saint-Germain FC Max Meyer Ömer Toprak Philipp Max Julian Weigl Schalke 04 Gelsenkirchen Borussia Dortmund FC Augsburg
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.