MEDIA: Jest zgoda na transfer Moraty!

9 miesięcy temu
MEDIA: Jest zgoda na transfer Moraty!
fot. Chelsea FC

Juventus jest coraz bliżej pozyskania Álvaro Moraty.

Mistrzowie Włoch rozglądają się za wzmocnieniami w ofensywie, a szczególnie zależy im na graczu, który mógłby zastąpić Mario Mandžukicia, który najprawdopodobniej odejdzie tego lata. Sprowadzenie następcy Chorwata jest o tyle trudne, że ten ostatnimi czasy występował na lewym skrzydle i w razie potrzeby mógł też odciążyć Gonzalo Higuaína na szpicy. Podobną charakterystykę ma jednak dobrze znany w Turynie Morata.

Włoskie media już od jakiegoś czasu informują, że „Bianconeri” poważnie zabiegają o powrót Hiszpana, który spędził dwa udane sezony na Allianz Stadium. Kilka dni temu pojawiły się nawet doniesienia, iż snajper wyraził zgodę na transfer, ale do uzgodnienia pozostały jeszcze warunki transakcji. Chelsea stawiała do tej pory opór, ponieważ chciała odzyskać znaczną część kwoty wydanej zeszłego lata, zdaje się jednak, że negocjacje zmierzają w dobrym kierunku.

„Tuttosport” informuje, że londyńczycy są gotowi na sprzedaż zawodnika i przekazali „Bianconerim”, iż są skłonni do dalszych rozmów. Juventus co prawda nie chce spełnić warunku postawionego przez „The Blues”, czyli natychmiastowego wykupienia zawodnika, ale zaproponował inne rozwiązanie.

Morata miałby powrócić do stolicy Piemontu na zasadzie wypożyczenia. Za tymczasowy transfer „Juve” zapłaciłoby 15 milionów euro, ale w umowie między klubami znalazłaby się klauzula obowiązkowego wykupu za kolejne 45 milionów. Płatność ta prawdopodobnie zostanie rozłożona na raty, a niewykluczone, że też samo wypożyczenie potrwałoby dwa sezony.

Strony muszą jeszcze dokładniej przedyskutować warunki, a zgoda Chelsea na proponowaną formułę transakcji jest istotnym krokiem dla „Starej Damy”. Również zawodnik powinien być zadowolony z przebiegu wypadków, ponieważ jego dotychczasowa przygoda na Stamford Bridge nie układa się szczególnie dobrze. Zawodnik trafił do „The Blues” zeszłego lata i mimo iż na początku strzelał dużo goli, później jego dyspozycja znacznie spadła. Sam Morata twierdzi, że miał w ostatnich miesiącach poważne problemy zdrowotne.

Morata jest wychowankiem Realu, ale nie mogąc przebić się do pierwszego składu, odszedł do Juventusu w 2014 roku. Po dwóch latach „Królewscy” aktywowali klauzulę wykupu, którą sobie wcześniej zapewnili, przez co mimo starań, „Bianconeri” nie mogli zatrzymać napastnika. Drugi pobyt w Madrycia był dla gracza bardziej udany, ale wciąż pozostawiał wiele do życzenia. Zeszłego lata piłkarz był blisko powrotu do Włoch, a szczególnie zabiegał o niego Milan. Ostatecznie 25-latek miał odmówić właśnie ze względu na sympatię do Juventusu i postanowił przenieść się do Chelsea.ŹRÓDŁO
Tuttosport
TAGI: Álvaro Borja Morata Martín Juventus FC Chelsea FC Hiszpania Anglia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.