Przesądzone. Cillessen opuszcza Barcelonę

6 miesięcy temu Przesądzone. Cillessen opuszcza Barcelonę
fot. FC Barcelona

Barcelona wydała zgodę na odejście Jaspera Cillessena.

Holender doskonale zdawał sobie sprawę, że przechodząc na Camp Nou, będzie musiał pogodzić się z rolą rezerwowego, lecz mimo to zdecydował się na taki ruch, by spróbować gry w wielkim klubie. W ciągu dwóch sezonów golkiper grał jednak bardzo sporadycznie, a tak głęboka rezerwa wyraźnie go nie satysfakcjonowała. Od kilku tygodni bramkarz starał się przekonać Barcelonę, by ta pozwoliła mu odejść.

Klub początkowo stawiał opór, nie chcąc tracić solidnego zastępcy dla Marc-André ter Stegena, ale Cillessenowi udało się w końcu przekonać działaczy. „Sport” informuje, że w ostatnim czasie 29-latek przedstawił dyrekcji oferty, które otrzymał od innych drużyn, a „Barça” postanowiła pójść zawodnikowi na rękę i je rozważyć.

Dziennik twierdzi, że transfer bramkarza jest już przesądzony, kwestią sporną pozostaje jednak kierunek, który obierze piłkarz. Na ten moment wiadomo jedynie, że Cillessen chce odgrywać o wiele bardziej znaczącą rolę w zespole. Wcześniej wśród zainteresowanych ekip wymieniano choćby Romę czy Liverpool, w obu przypadkach decydująca będzie przyszłość gracza rzymian - Alissona.

Barcelona nie zamierza stawiać przeszkód byłego piłkarzowi Ajaksu, ale ma jednak swoje żądania. Klub poinformował zawodnika, że zostanie on sprzedany, jeśli tyko na stole pojawi się propozycja w wysokości 30 milionów euro.

W międzyczasie mistrzowie Hiszpanii prowadzą poszukiwania nowego rezerwowego bramkarza. Na razie klub postanowił, że nie postawi na któregoś z golkiperów drużyny rezerw, ale planuje wejść na rynek. Plan zakłada sprowadzenie golkipera, którego wartość nie przekroczy 15 milionów euro.ŹRÓDŁO
Sport
TAGI: Jasper Cillessen FC Barcelona Holandia Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.