MEDIA: Zaskakujące porozumienie Zidane'a

5 miesięcy temu MEDIA: Zaskakujące porozumienie Zidane'a
fot. FotoPyk

Zinedine Zidane miał się porozumieć z nowym klubem.

W trakcie poprzedniego sezonu Francuz przyznawał, że trenowanie Realu jest dla niego męczące. Po zakończeniu sezonu szkoleniowiec złożył rezygnację i ogłosił pożegnanie z „Królewskimi” na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Zidane postanowił odpocząć od obowiązków szkoleniowych, przez co miał między innymi odrzucić lukratywną ofertę prowadzenia reprezentacji Kataru, ale wkrótce ma dołączyć do... Juventusu.

Były piłkarz „Bianconerich” ma jeszcze w tym roku pójść śladami Cristiano Ronaldo i przenieść się do Turynu, ale warto zaznaczyć, że posada trenera Massimiliano Allegriego jest niezagrożona. „Libertad Digital” informuje, że 46-latka czeka zupełnie nowa rola. Zidane ma zostać doradcą w dziale zarządzania sportowego i będzie bardzo bliskim współpracownikiem dyrektora sportowego, Fabio Paraticiego, który z kolei jest prawą ręką Giuseppe Marotty, dyrektora wykonawczego klubu.

Hiszpańscy dziennikarze twierdzą, że informacje te potwierdzają osoby blisko związane z rodziną Agnellich, która zarządza sprawami „Juve”. Zidane rzekomo podpisał już nawet kontrakt ze „Starą Damą”, choć pracę rozpocznie dopiero w październiku.

Francuz miał być obecny już na prezentacji Cristiano Ronaldo, lecz ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Podane wyżej źródło zaznacza jednak, że przejście Ronaldo do Juventusu było kluczowe przy ostatecznym podjęciu decyzji przez Zidane'a. Warto dodać, że „Zizou” wielokrotnie przychylnie wypowiadał się na temat turyńczyków i ciepło wspominał swój czas w „Juve”, jeszcze w roli piłkarza, nie wykluczając, że pewnego dnia może powrócić do klubu, w którym stał się gwiazdą światowego formatu.

Więcej informacji na ten temat ma podać późnym wieczorem Juanma Rodríguez na antenie „esRadio” w programie „El Primo Palo” (o godzinie 23). Rodríguez jest dziennikarzem związanym nie tylko ze wspomnianymi „Libertad Digital” i „esRadio”, ale również „El Chiringuito”, „Marca” oraz „Real Madrid TV”.ŹRÓDŁO
Libertad Digital
TAGI: Zinedine Zidane Juventus FC Real Madryt CF Francja Hiszpania Włochy Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.