Kovač szczerze o przyszłości Lewandowskiego

7 miesięcy temu
Kovač szczerze o przyszłości Lewandowskiego
fot. FotoPyk

Trener Bayernu, Niko Kovač, wypowiedział się na temat dalszych losów Roberta Lewandowskiego.

Saga z udziałem Polaka ciągnie się już od kilku miesięcy. Zawodnik od dłuższego czasu naciskał na działaczy mistrzów Niemiec, próbując przekonać ich do wydania zgody na transfer, lecz jak do tej pory było to nieskuteczne. Zainteresowanie graczem wciąż wykazują Real Madryt i Manchester United, ale mimo jasno określonej woli „Lewego” o przeprowadzenie operacji może być trudno.

W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia, jakoby snajper miał porozmawiać z trenerem i prosić go o udzielenie wsparcia w kwestii transferu, ale Kovač twierdzi, że nic takiego nie będzie miało miejsca, choć przyznaje, że Lewandowski chce odejść.

- Nie pojawiło się nic nowego w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego. Jest jasne, że on nigdzie się nie wybiera. Widzimy w nim topowego napastnika i nie zamierzamy go nikomu oddawać - mówił szkoleniowiec w rozmowie z dziennikarzami.

- Robert ma kontrakt z Bayernem. To wielki profesjonalista i zdaje sobie sprawę, że musi udowodnić coś sobie oraz innym. On już o tym wie, ale zapewnimy go o tym jeszcze raz. Lewandowski jest odpowiedzialny za sukcesy oraz gole i udowodni to także w przyszłości.

- To prawda, że flirtował w sprawie odejścia. Ale to czego on chce jest jest jedną sprawą, a to czego oczekujemy my - drugą. To FC Bayern, mamy napastnika z najwyższej półki i nie będziemy słuchać ludzi z zewnątrz, którzy chcą nam mówić co mamy robić.

Ewentualną nadzieją dla Lewandowskiego mogłoby być sprowadzenie przez klub nowego napastnika. Pytany o kolejne wzmocnienia Kovač twierdzi, że niczego nie można wykluczyć.

- Transfery? Na ten moment jestem zadowolony ze składu, ale okno transferowe nadal jest otwarte i nigdy nie wiesz co się wydarzy w ciągu kolejnych kilku tygodni.ŹRÓDŁO
Sky Sport | Kicker
TAGI: Robert Lewandowski Niko Kovač Trenerzy Bayern Monachium Real Madryt CF Manchester United FC Anglia Hiszpania Polska Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.