OFICJALNIE: Rewolucje na szczycie w Arsenalu i Milanie

3 miesiące temu OFICJALNIE: Rewolucje na szczycie w Arsenalu i Milanie

Ivan Gazidis oficjalnie przenosi się z Arsenalu do Milanu.

„Rossoneri” dokonali tego lata szeregu zmian w swoich strukturach w związku z przejęciem władzy w klubie przez Elliott Management. Kolejnym, zapowiadanym od kilku tygodni, nabytkiem” miał być dotychczasowy dyrektor wykonawczy „Kanonierów”, Ivan Gazidis. Media wiele spekulowały na temat tej operacji i w końcu stała się ona faktem.

Działacz odchodzi zatem z Arsenalu po dziesięciu latach pracy. „The Gunners” początkowo wzbraniali się przed oddaniem dyrektora, ale w końcu ustąpili. Z oficjalnego komunikatu londyńczyków możemy się dowiedzieć, że Gazidis będzie pełnił obecne obowiązki do końca października, a od 1 grudnia tego roku będzie dyrektorem wykonawczym w Milanie. Potwierdzili to również „Diavolo”, którzy dodają, że z początkiem grudnia stanowiska nowemu dyrektorowi ustąpi Paolo Scaroni.

Zgodnie z doniesieniami prasy, przeprowadzka oznacza dla Gazidisa niego znaczną podwyżkę. Według brytyjskich mediów w Arsenalu inkasował rocznie 2,6 miliona funtów, a w Mediolanie będzie zarabiał o milion więcej. Ponadto rzekomo zaoferowano mu kilka procent udziałów w klubie.

Odejście 54-latka oznacza kilka zmian na stanowiska dyrektorskich w Arsenalu. Raul Sanllehi, do tej pory pełniący funkcję dyrektora ds. stosunków piłkarskich, teraz będzie szefem działu piłkarskiego, natomiast Vinai Venkatesham, dotychczas dyrektor handlowy, został dyrektorem zarządzającym.

Gazidis zebrał w swojej karierze spore doświadczenie dyrektorskie. Był on jedną z osób odpowiedzialnych za powstanie Major League Soccer. Od 2009 roku pracował w Arsenalu i w tym czasie przyczynił się do znacznego rozwoju klubu i wzrostu jego przychodów.ŹRÓDŁO
Arsenal | Milan
TAGI: Ivan Gazidis Raul Sanllehi Vinai Venkatesham Arsenal FC AC Milan Włochy Anglia Oficjalnie
Archiwalne
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.