Nowy klub Ramseya. Gigant pewny swego!

4 tygodnie temu Nowy klub Ramseya. Gigant pewny swego!
fot. FotoPyk

Aaron Ramsey jest o krok od związania się z nowym pracodawcą.

Kariera Walijczyka na Emirates Stadium powoli dobiega końca. Kontrakt pomocnika wygasa wraz z końcem obecnego sezonu i stronom nie udało się dojść do porozumienia w sprawie kontynuacji współpracy. Piłkarz skłania się ku odejściu na zasadzie wolnego transferu, co rozochociło największe kluby w Anglii, ale też za granicą. Według najnowszych informacji gracz zdecydował się spróbować swoich sił w zupełnie nowym otoczeniu.

„The Independent” informuje, że już niemalże wszystko zostało ustalone i od przyszłej kampanii Ramsey będzie występował w ekipie Bayernu Monachium. Działacze mistrzów Niemiec widzą, że drużyna ma w obecnym sezonie problemy, dlatego postanowili wprowadzić kilka zmian w zespole. Jedną z nich ma być właśnie pozyskanie 27-latka.

Bayern jest przekonany, że znajduje się na bardzo dobrej drodze ku pozyskaniu zawodnika. Konkurencja w postaci między innymi Chelsea czy też Liverpoolu została pokonana, a gracz niedługo ma podpisać wstępne porozumienie. Zgodnie z regulacjami transferowymi będzie mógł to uczynić od 1 stycznia przyszłego roku.

Szefostwo „die Roten” lubi przeszukiwać rynek w poszukiwaniu różnych okazji, czego przykładem jest choćby tegoroczny transfer Leona Goretzki, który także dołączył do monachijczyków na zasadzie wolnego transferu. Niemiec podpisał czteroletni kontrakt i najprawdopodobniej Ramsey będzie mógł liczyć na podobną długość porozumienia. Do drużyny mógłby teoretycznie dołączyć już w styczniu, lecz nie zanosi się na to, żeby Bayern zdecydował się wykupić go z Arsenalu. Piłkarz też wolałby dokończyć spokojnie sezon w Anglii i powalczyć o ostatnie sukcesy z „Kanonierami”.

Ramsey dołączył do Arsenalu w 2008 roku z Cardiff, w którym się wychowywał. Z klubem wywalczył pięć trofeów: trzy razy sięgał po FA Cup, a dwukrotnie triumfował w meczu o Tarczę Wspólnoty. Wystąpił łącznie w 347 meczach „The Gunners”, w których zdobył 60 goli i zaliczył 61 asyst.ŹRÓDŁO
The Independent
TAGI: Aaron Ramsey Bayern Monachium Arsenal FC Niemcy Anglia Walia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.