Brutalny faul Müllera na czerwoną kartkę [WIDEO]

Brutalny faul Müllera na czerwoną kartkę [WIDEO] fot. Transfery.info
Źródło: TZ | Voetbal International

Wczoraj Bayern Monachium zremisował z Ajaksem 3:3, a oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu. Jednym z piłkarzy, który otrzymał czerwoną kartkę był Thomas Müller.

Wagą wczorajszej konfrontacji była pierwsza pozycja w grupie, którą ostatecznie zajęli Bawarczycy. Wynik spotkania w 13. minucie otworzył Robert Lewandowski. Polak w drugiej połowie ponownie wpisał się na listę strzelców i jest tym samym najlepszym strzelcem rozgrywek po fazie grupowej (łącznie ma osiem goli). Nim do tego doszło, bramkę dla holenderskiej ekipy zdobył Dušan Tadić.

Później z boiska za faul na Leonie Goretzce wyleciał Maximilian Wöber. Następnie padły dwa gole: autorstwa Kingsleya Comana i Nicolása Tagliafico. Ten ostatni w 75. minucie został sfaulowany przez Thomasa Müllera. Niemiecki zawodnik próbował przyjąć górne podanie i, nie widząc rywala, trafił go wyprostowaną nogą w głowę. Sędzia nie miał wyjścia i wyrzucił 29-latka z boiska.

Müller zapytany o tę sytuację, odpowiedział krótko. – To nie było świadome zagranie.

Następnie zawodnik udał się do szatni Ajaksu, by przeprosić zawodnika, lecz Tagliafico już tam nie było.

Oba zespoły awansowały do 1/8 finału, jednak w pierwszej konfrontacji na tym etapie nie pomogą im Wöber oraz Müller, którzy będą musieli odpokutować kary za swoje zagrania.