Romans Liverpoolu z Nike. Na szali rekordowy kontrakt

2 miesiące temu
Romans Liverpoolu z Nike. Na szali rekordowy kontrakt

Jak podaje ESPN, Liverpool może nawiązać współpracę z Nike.

Obecnie sponsorem technicznym „The Reds” jest New Balance. Kontrakt łączący obie strony wygasa po zakończeniu sezonu 2019/2020. Na jego mocy klub z Anfield inkasuje rocznie 45 milionów funtów. Informacje sugerujące to, że władze Liverpoolu zaczęły rozglądać się za nowym sponsorem pojawiły się już jakiś czas temu. Skontaktowały się one z Adidasem, Pumą i Nike. Najbardziej konkretna okazała się ta ostatnia firma.

Zdaniem ESPN amerykańskie przedsiębiorstwo obuwniczo-odzieżowe skłonne jest zaoferować Liverpoolowi długoterminową umowę gwarantującą mu ponad 75 milionów funtów rocznie. Dokładnie tyle dostaje obecnie od Adidasa Manchester United i jest to rekord Premier League.

„The Reds” chcą go pobić i pewnie tak się stanie. Nie mogą jednak liczyć na przegonienie gigantów LaLiga - Barcelony i Realu Madryt. Ta pierwsza otrzymuje od Nike 100 milionów funtów rocznie, a drugi ma zagwarantowane 98 milionów funtów od Adidasa.

New Balance zdaje sobie sprawę z tego, że Liverpool oczekuje większych pieniędzy niż obecnie i przedstawi mu lepszą propozycję, ale nie wiadomo, czy dorówna ofercie Nike.

Tyle zarabiają ligowi rywale Liverpoolu:
-
Manchester United - 75 milionów funtów od Adidasa;
- Chelsea - 60 milionów funtów od Nike;
- Arsenal - od przyszłego sezonu 60 milionów funtów od Adidasa;
- Manchester City - od przyszłego sezonu 60 milionów funtów od Pumy.  FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.101 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.