Juninho Pernambucano powróci do Lyonu?!

miesiąc temu
Juninho Pernambucano powróci do Lyonu?!
fot. Wikipedia

Media znad Sekwany informują, że jedną z opcji na ławkę trenerską Olympique’u Lyon jest Juninho Pernambucano.

Były kapitan „Les Gones” karierę zawodniczą zakończył w styczniu 2014 roku. W ostatnim czasie Brazylijczyk był zatrudniony przez grupę medialną Globo, gdzie udzielał się jako komentator. Obecnie jednak pozostaje bez pracy i według „L’Équipe” wkrótce może wrócić do Lyonu.

Jean-Michel Aulas rozważa jego zatrudnienie w charakterze trenera, bowiem po zakończeniu sezonu z klubu odejdzie Bruno Genésio. 44-latek miałby pracować w duecie z Sabrim Lamouchim, który nie tak dawno odpowiadał za wyniki w Stade Rennes. Wspomniane źródło przekonuje, że rozmowy są już na zaawansowanym poziomie.

Nieco inne informacje przekazali dziennikarze stacji TF1 w programie „Téléfoot”. Zgodnie z nimi priorytetem prezesa OL nadal jest Laurent Blanc, lecz na ten moment strony nie mogą się porozumieć w kwestii zatrudnienia członków jego przyszłego sztabu szkoleniowego. Oprócz przytaczanego już Francka Passiego (więcej - tutaj), 53-latek chce ujrzeć na ławce jeszcze Alaina Boghossiana oraz Philippe’a Lamberta. Wspomniana dwójka obecnie ma już zatrudnienie i ich angaż wiązałby się dodatkowymi kosztami.

To otwiera drogę do trzeciej opcji, którą jest Christophe Galtier. Francuz doskonale radzi sobie w Lille i od dłuższego czasu znajduje się w orbicie zainteresowań dyrekcji Olympique’u Lyon. Jednak z uwagi na obecną sytuację ekipy „LOSC”, szanse na jego zatrudnienie są niewielkie. Świadczy o tym fakt, że już jakiś czas temu 52-latek odrzucił ofertę OL. 

Tym samym, biorąc pod uwagę powyższe informacje, dość niespodziewanie możemy być świadkami wielkiego powrotu do „Les Gones”, bo za takowy należy uznawać ponowne zatrudnienie Juninho Pernambucano. 44-latek spędził w Lyonie dziewięć sezonów, wygrywając w tym czasie 14 trofeów.  FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.3324 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.