OFICJALNIE: Kadra Wybrzeża Kości Słoniowej na Puchar Narodów Afryki

2 tygodnie temu
OFICJALNIE: Kadra Wybrzeża Kości Słoniowej na Puchar Narodów Afryki

Selekcjoner Ibrahim Kamara podał nazwiska zawodników powołanych do kadry Wybrzeża Kości Słoniowej na Puchar Narodów Afryki.

Tegoroczny turniej o miano najlepszej drużyny „Czarnego Lądu” odbędzie się między 21 czerwca a 19 lipca w Egipcie. „Słonie” swój już dwudziesty trzeci udział w tej imprezie rozpoczną od rywalizacji z RPA, Marokiem i Namibią w grupie D.

Wybrzeże Kości Słoniowej nie miało większego problemu z wywalczeniem awansu do głównej fazy Pucharu Narodów Afryki, ale musiało w swojej grupie eliminacyjnej uznać wyższość Gwinei, która w sześciu spotkaniach kwalifikacyjnych nie doznała żadnej porażki i na dodatek zdoła raz pokonać zdecydowanie bardziej utytułowanego rywala.

Iworyjczycy w całej swojej historii zdołali tylko dwukrotnie sięgnąć po mistrzostwo „Czarnego Lądu”. Pierwszy raz miało to miejsce w 1992 roku, kiedy to dość niespodziewanie drużyna złożoną głównie z piłkarzy występujących w rodzimych rozgrywkach zdołała zostawić w pokonanym boju faworyzowany Kamerun (0:0 3:1 k.) oraz Ghanę (0:0 11:10 k.). „Słonie” na kolejne zwycięstwo w tym turnieju musieli czekać aż do 2015 roku. Wówczas na imprezę organizowaną w Gwinei Równikowej przyjechali już w roli jednego z kandydatów do końcowego triumfu i w wielkim finale pokonali Ghanę (0:0, 9:8 k.) po konkursie jedenastek, podobnie jak 23 lata temu.

Podopieczni Ibrahima Kamary, mimo że mają w swoich szeregach takich graczy jak Serge Aurier, Franck Kessié czy Wilfred Zaha nie są wymieniani w gronie ścisłych faworytów zbliżającego się turnieju, a to wszystko przez słabsze wyniki osiągane w ostatnich latach, które są związane z odpadnięciem już na fazie grupowej w poprzedniej edycji mistrzostw czy brakiem uzyskania kwalifikacji na Mistrzostwa Świata w 2018 roku.

KADRA WYBRZEŻA KOŚCI SŁONIOWEJ

BRAMKARZE:
Sylvain Gbohouo (TP Mazembe),
Ali Badra (Free State Stars),
Ira Eliezer Tapé (FC San Pedro).

OBROŃCY:
Serge Aurier Serge (Tottenham),
Mamadou Bagayoko Mamadou (Red Star),
Coulibaly Wonlo (ASEC Mimosas),
Ismaël Traoré (SCO Angers),
Wilfried Kanon (ADO Den Haag),
Cheick Comara (Wydad Athletic Club),
Souleymane Doumbia (Rennes).

POMOCNICY:
Franck Kessié Franck (AC Milan),
Serey Dié (Neuchatel Xamax FCS),
Jean-Philippe Gbamin (Maizn),
Jean Michael Séri (Fulham),
Ibrahim Sangaré (Toulouse),
Victorien Angban (FC Metz).

NAPASTNICY:
Jonathan Kodjia (Aston Villa),
Max Gradel (Toulouse),
Nicolas Pépé (Lille),
Wilfried Zaha (Crystal Palace),
Maxwel Cornet (Olympique Lyon),
Roger Assalé (Young Boys FC),
Wilfried Bony (Al Arabi SC).

Lista rezerwowych: Abdoul Karim Cissé (ASEC Mimosas), Abdoulaye Bamba (Angers), Ismaël Diomandé (Caen), Simon Deli (Slavia Praga), Yohan Boli (Sint-Truidense).



| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.