OFICJALNIE: Algierczyk wyrzucony z kadry. Wszystko przez... Fortnite! [WIDEO]

3 dni temu
OFICJALNIE: Algierczyk wyrzucony z kadry. Wszystko przez... Fortnite! [WIDEO]

Haris Belkebla nie dostąpi zaszczytu reprezentowania Algierii na zbliżającym się Pucharze Narodów Afryki z powodu skandalicznego zachowania, jakiego dopuścił się w trakcie stremowania gry Fortnite na Twitchu przez bramkarza Alexandre'a Oukidję.

Doświadczony golkiper urodzony we Francji skorzystał z możliwości dołączenia do zespołu narodowego „Lisów Pustyni” z uwagi na posiadanie algierskich korzeń i następnie został włączony przez selekcjonera do ostatecznej kadry drużyny na nadchodzące mistrzostwa „Czarnego Lądu”.

Gracz FC Metz zdecydował się zamieszkać na zgrupowaniu razem z innym debiutantem - Harisem Belkeblą, który podobnie jak jego starszy kolega, również występuje na co dzień na francuskich boiskach. Środkowy pomocnik jest jednak zawodnikiem Stade Brest 29 i w przeciwieństwie do Oukidjego postanowił znacznie wcześniej grać dla Algierii. Do tej pory był on jedynie członkiem drużyny biorącej udział w Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku.

Obaj panowie mają za sobą świetny sezon, który okrasili wywalczeniem awansu do Ligue 1 i teraz mieli otrzymać szansę pokazania się na jednym z najbardziej prestiżowych turniejów piłkarskich na świecie.

Niestety jeden z nich na pewno nie dostąpi już tego zaszczytu, a wszystko przez wygłupy przy stremowaniu Fortnite na Twitchu.

30-letni bramkarz po zakończonym treningu oraz zjedzeniu kolacji nie pokusił się o należyty odpoczynek przed towarzyską potyczką z Burundi (1:1) i zdecydował się o pierwszej w nocy przeprowadzić internetową transmisję z bardzo popularnej gry z włączoną kamerą. Sama pora na tego typu rozrywki nie była już odpowiednia, ale najwyższą cenę za całe to wydarzenie poniósł jego współlokatory, który w pewnym momencie postanowiły porobić sobie głupie żarty i stojąc za Oukidją ściągnął spodnie, aby paradować z gołym tyłkiem.

Wybryk obu piłkarzy nie pozostał niezauważony przez selekcjonera. Djamel Belmadi wezwał rano bramkarza i pomocnika na rozmowę, aby po niej ogłosić, że Haris Belkebla został wykluczony z kadry na Puchar Narodów Afryki za zachowanie niegodne reprezentanta Algierii. Z kolei jego starszy kolega pozostał w drużynie, ale wiele na to wskazuje, że będzie teraz jedynie zawodnikiem rezerwowym. Nazwisko następcy gracza Stade Brest 29 nie zostało jeszcze ogłoszone, ale lokalne media zgodnie informują, że najprawdopodobniej zastąpi go Mohamed Benkhemassa z USM Algier.FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0321 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.