OFICJALNIE: Kadra Kamerunu na Puchar Narodów Afryki

3 dni temu
OFICJALNIE: Kadra Kamerunu na Puchar Narodów Afryki

Selekcjoner Clarence Seedorf podał nazwiska zawodników powołanych do kadry Kamerunu na Puchar Narodów Afryki.

Tegoroczny turniej o miano najlepszej drużyny „Czarnego Lądu” odbędzie się między 21 czerwca a 19 lipca w Egipcie. „Nieposkromione Lwy” swój dziewiętnasty udział w tej imprezie rozpoczną od rywalizacji z Gwineą-Bissau, Ghaną oraz Beninem w grupie F.

Obrońca mistrzowskiego tytułu miał być gospodarzem nadchodzącego Pucharu Narodów Afryki i z tego tytułu mieć zapewniony udział w głównej fazie mistrzostw. Niestety tuż przed końcem kwalifikacji został pozbawiony tej funkcji przez Afrykańską Konfederację z uwagi na problemy związane z budową i remontami obiektów oraz fakt, że jako organizator nie był w stanie zapewnić należytego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom turnieju. To z kolei zmusiło Kamerun do walki z Komorami o miejsce gwarantujące start w imprezie. Ostatecznie udało im się je wywalczyć, ale pokonany przeciwnik usilnie domaga się dyskwalifikacji „Nieposkromionych Lwów” tak, jak to miało miejsce w przeszłości z innymi krajami, które zostały pozbawione prawa organizacji mistrzostw. W tym celu Komory złożyły nawet oficjalny protest do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie i nadal liczą na pozytywny werdykt w tej sprawie. Mają jednak na to nikłe szanse.

Kamerun jest drugą najbardziej utytułowaną drużyną występującą na Pucharze Narodów Afryki za sprawą pięciu wywalczonych tytułów w 1984, 1988, 2000, 2002 i 2017 roku. Mógł ich mieć na swoim koncie o dwa więcej, ale niestety odpowiednio w 1986 oraz 2008 roku musiał uznać wyższość Egiptu.

Podopieczni Clarence'a Seedorfa, debiutującego na tym turnieju w charakterze selekcjonera „Nieposkromionych Lwów”,  nie są uważani za jednego z głównych faworytów zbliżających się mistrzostw, ale z pewnością zrobią wszystko, aby spróbować obronić tytuł zdobyty przed dwoma laty. Niestety w osiągnięciu tego celu nie pomoże im Vincent Aboubakar, który nie zdążył odzyskać odpowiednie formy po zerwaniu więzadła krzyżowego.

KADRA KAMERUNU

BRAMKARZE:
André Onana (Ajax Amsterdam),
Fabrice Ondoa (Oostende),
Carlos Kameni (Fenerbahçe).

OBROŃCY:
Collins Fai (Standard Liége),
Michael Ngadeu-Ngadjui (Slavia Praga),
Ambroise Oyongo Bitolo (Montpellier),
Yaya Banana (Panionios),
Gaëtan Bong (Brighton),
Jean Armel Kana-Biyik (Kayserispor),
Dawa Tchakonte (Mariupol).

POMOCNICY:
André-Frank Zambo Anguissa (Fulham),
Georges Mandjeck (Maccabi Hajfa),
Pierre Kunde Malong (Mainz),
Arnaud Djoum (Hearts),
Wilfrid Kaptoum (Real Betis).

NAPASTNICY:
Stephané Bahoken (Angers),
Eric Maxim Choupo-Moting (PSG),
Karl Toko Ekambi (Villarreal),
Jacques Zoua (Astra),
Clinton N'Jie (Olympique Marsylia),
Christian Bassogog (Henan Jianye),
Joel Tagueu (Maritimo),
Olivier Boumal (Panionos).FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0747 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.