OFICJALNIE: Kadra Gwinei-Bissau na Puchar Narodów Afryki

2 tygodnie temu
OFICJALNIE: Kadra Gwinei-Bissau na Puchar Narodów Afryki

Selekcjoner Baciro Candé podał nazwiska zawodników powołanych do kadry Gwinei-Bissau na Puchar Narodów Afryki.

Tegoroczny turniej o miano najlepszej drużyny „Czarnego Lądu” odbędzie się między 21 czerwca a 19 lipca w Egipcie. „Djurtus” swój drugi udział w tej imprezie rozpoczną od rywalizacji z Kamerunem, Beninem oraz Ghaną w grupie F.

Gwinea-Bissau trafiła do bardzo wyrównanej grupy eliminacyjnej z Zambią, Namibią oraz Mozambikiem. Teoretycznie większych problemów z wywalczeniem awansu nie powinna mieć pierwsza z wymienionych reprezentacji. Niestety w kwalifikacjach prezentowała się dużo poniżej oczekiwań, co sprawiło, że każda z ekip do ostatniej kolejki walczyła o dwa bilety na Puchar Narodów Afryki. Ostatecznie jeden z nich przypadł podopiecznym Baciro Candé, którzy z dziewięcioma punktami na koncie okazali się lepsi od wszystkich podanych drużyn.

„Djurtus” zadebiutowali na mistrzostwach „Czarnego Lądu” przed dwoma laty i wówczas w swoim pierwszym meczu na kontynentalnej imprezie dość niespodziewanie zremisowali z Gabonem. Później jednak musieli uznać wyższość Kamerunu i Burkina Faso, co w efekcie oznaczało zajęcie ostatniego miejsca w grupie.

Teraz Gwinea-Bissau nie ma zbyt wielki szans na poprawienie tego wyniku, a my pragniemy zauważyć, że w kadrze tego zespołu znaleźli się dwaj znani nam gracze - Romario Baldé i Rudinilson. Pierwszy jest wciąż formalnie zawodnikiem Lechii Gdańsk. Z kolei drugi reprezentował jej barwy w latach 2014-2016.

KADRA GWINEI-BISSAU

BRAMKARZE:
Jonas Mendes (Académico Viseu),
Rui Dabo (Fabril),
Edimar Vieira Ca (UDIB).

OBROŃCY:
Rudnilson Silva (Kaunas Zal),
Marcelo Djalo (Fulham),
Juary Soares (Mafra),
Mamadu Candé (Santa Clara),
Tomas Dabo (Rieti),
Nanu Gomes (Maritimo),
Eliseu Nadjack Soares (Rio Ave).

POMOCNICY:
Sori Mané (Cova de Piedade),
Pelé (Nottingham Forest),
Zezinho (Senica),
Jorge Bura Norgueira (Aves),
Joao Jaquité (Tondela),
Moreto Cassama (Reims).

NAPASTNICY:
Jorginho Intima (CSKA Sofia),
Piqueti (Al-Shoula),
Toni Silva (Attihad),
Mama Baldé (Aves),
Romario Baldé (Académica Coimbra),
Frédéric Mendy (Vitoria Setuba),
Joseph Mendes (AC Ajaccio).| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.