Letnie harce beniaminków - Niemcy

5 lat temu
1. FC Köln stać na walkę o europejskie puchary? | Fot. 1. FC Köln

Okienko transferowe przyniosło nam wiele interesujących transakcji u ekip walczących o najwyższe cele w swoich ligach. A jak na letnich zakupach spisali się beniaminkowie, których głównych zadaniem jest utrzymanie się w elicie?

W trzeciej części naszych podsumowań przyjrzymy się wzmocnieniom beniaminków z niemieckiej Bundesligi

W poprzednich artykułach prezentowaliśmy ruchy transferowe u drużyn z Francji (więcej - TUTAJ) oraz Anglii (więcej - TUTAJ).

1. FC KӦLN

Pierwszym zespołem, któremu się przyjrzymy będzie 1. FC Köln. Ekipa prowadzona przez Petera Stögera w poprzednich rozgrywkach spisała się znakomicie i pewnie zgarnęła trzecie w historii mistrzostwo 2. Bundesligi, dzięki czemu po dwóch sezonach przerwy wróciła do grona najlepszych drużyn w Niemczech.

Kibice popularnych "Kozłów" mają nadzieję, że ich klub nawiążę wkrótce walkę z najlepszymi, jak to miało miejsce w przeszłości, kiedy to trzykrotnie udało się im sięgnąć po mistrzostwo kraju w latach 1962, 1964 i 1978, a także czterokrotnie po Puchar Niemiec w 1968, 1977, 1978 i 1983 roku.

Nie da się ukryć, że wrócić do tych sukcesów będzie ciężko, dlatego w trwającym już sezonie 1. FC Köln skupi się na walce o utrzymanie. W osiągnięciu tego celu zespołowi prowadzonemu przez Petera Stögera mają pomóc sprowadzeni w letnim okienku transferowym zawodnicy, z których należy wryóżnić: Mërgima Mavraja, Pawła Olkowskiego, Yūyę Ōsako, Simona Zollera, Tomáša Kalasa, a także definitywnie pozyskanego z Parmy Sławomira Peszkę, który na razie pełni głównię funkcję rezerwowego. Ponadto warto wspomnieć, że szeregi tej drużyny opuścił Kacper Przybyłko, który nie miał w niej szans na regularną grę.

Źródło: Transfermarkt.pl (kliknij, aby powiększyć obrazek)

SC PADERBORN 07

Drugą ekipą, która trafia pod naszą lupę jest SC Paderborn 07. Drużyna prowadzona przez André Breitenreitera to prawdziwa rewelacja minionego sezonu. "Czarno-Niebiescy" do końca rozgrywek walczyli o miejsce premiowane bezpośrednim awansem do Bundesligi z Greuther Fürth i wyszli z niej zwycięsko, wyprzedzając "Listki koniczyny" o dwa punkty w ligowej tabeli. Dzięki temu zespół z Nadrenii Północnej-Westfalii po raz pierwszy w historii zameldował się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech.

Teraz SC Paderborn 07 będzie się starał zrobić wszystko, aby jego przygoda w elicie nie trwała tylko rok. W spełnieniu tego marzenia ma pomóc, między innymi doświadczony hiszpański obrońca Rafa López sprowadzony z Getafe CF.

Źródło: Transfermarkt.pl (kliknij, aby powiększyć obrazek)

1. FC Köln

Wartość drużyny - 41,25 mln euro (24,95 mln euro)
Średnia wieku zespołu - 24,8 (23,1)
Wydatki transferowe - 7,6 mln euro (5,35 mln euro)
Wpływy z transferów - 0,2 mln euro (4,82 mln euro)

SC Paderborn 07

Wartość drużyny - 22,35 mln euro (12,35 mln euro)
Średnia wieku zespołu - 25 (24)
Wydatki transferowe - 10,6 mln euro (0 mln euro)
Wpływy z transferów - 0 mln euro (4,65 mln euro)

 ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Letnie harce beniaminków SC Paderborn 07 1. FC Köln Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.