Hiszpański Urząd Skarbowy: Neymar kosztował prawie 95 milionów!

4 lata temu
Hiszpański Urząd Skarbowy: Neymar kosztował prawie 95 milionów!
Neymar kosztował Barcelonę blisko 95 milionów euro!

Wygląda na to, że wreszcie poznaliśmy całkowity koszt transferu Neymara. Hiszpański Urząd Skarbowy poinformował, że cała transakcja wyniosła Barceloną 94,9 miliona euro!

Koszt transferu Brazylijczyka z Santosu do Barcelony był trudny do oszacowania, bowiem nie wszystkie pieniądze za niego zapłacone trafiły do poprzedniego klubu. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że poznaliśmy koszt operacji "Neymar". Urząd Skarbowy wyliczył, że było to łącznie 94892181,29 euro, czyli w przybliżeniu 94,9 miliona euro. 

Wcześniej były prezydent "Barcy" Sandro Rosell informował, że transakcja zamknęła się w 57,1 milionach euro. Gdy ten został zwolniony, nowy sternik klubu Josep Maria Bartomeu zapewnił, że koszt transferu wyniósł 86,2 miliona euro. 

Po obliczeniach dokonanych przez hiszpańskiego prokuratora Jose Peralsa okazało się, iż faktycznie Barcelona była zmuszona zapłacić za Neymara 82,8 miliona euro, ale do tej kwoty doliczono jeszcze nieuregulowane podatki w wysokości 12,1 miliona euro. Prosta matematyka wskazuje więc, iż Brazylijczyk kosztował klub z Katalonii blisko 95 milionów euro!

Hiszpańska prokuratura wniosła o zakończenie dochodzenia i postawienie w stan oskarżenia klubu FC Barcelona oraz jej byłego prezydenta Sandro Rosella za dwa przestępstwa na tle podatkowym i jedno przestępstwo gospodarcze, do jakich miało dojść przy transferze Neymara. Ponadto sędzia, który zajmuje się całą sprawą, został poproszony o rozpoczęcie równoległego dochodzenia w sprawie przestępstwa popełnionego przez obecnego prezydenta "Barcy" Josepa Marię Bartomeu, który miał zdefraudować 2,8 miliona euro.ŹRÓDŁO
Cadena SER
TAGI: FC Barcelona Neymar Hiszpania Brazylia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.