Piłkarz Chelsea na celowniku Monaco

4 lata temu Piłkarz Chelsea na celowniku Monaco
fot. Chelsea FC

AS Monaco rozważa wypożyczenie Charly'ego Musondy z Chelsea FC.

Nastolatek, który rozpoczął swoja karierę w akademii Anderlechtu, dołączył do młodzieżowej sekcji "the Blues" w 2010 roku. W aktualnym sezonie jest ważną postacią zespołu występującego w Premier League U21.

Młody ofensywny pomocnik odegrał też główną rolę w sukcesie Chelsea, jakim było wygranie tegorocznych rozgrywek UEFA Youth League, w ramach których Mosunda strzelił trzy gole i zdobył dwie asysty w siedmiu występach.

Jego postawa na arenie europejskiej przyciągnęła uwagę kilku klubów, wśród których jest właśnie Monaco, oczarowane kreatywnością Belga. Chociaż nie zaliczył on jeszcze debiutu w seniorskim zespole ze Stamford Bridge, włodarze z księstwa pragną sprowadzić go do siebie tego lata na zasadzie wypożyczenia.

Drużyna Ligue 1 jest przekonana, że może odegrać ważną rolę w rozwoju pomocnika. Nie wiadomo jeszcze, czy Chelsea będzie skłonna oddać Musondę do klubu, w którym nie będzie mógł liczyć na regularne występy w pierwszym składzie. 

Ponadto "The Blues" posiadają umowę z Vitesse, na mocy której regularnie wysyłają swoich utalentowanych juniorów do Holandii, by mogli się ustawicznie rozwijać. Z tego powodu nie da się wykluczyć, że Musonda, który w wieku 18 lat ma za sobą już pięć występów w reprezentacji Belgii do lat 21, w najbliższym czasie trafi właśnie do Eredivisie.


ŹRÓDŁO
Inside Football
TAGI: Charly Musonda Chelsea FC Anglia AS Monaco Francja Belgia
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0329 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.