Barcelona na kolanach. Wyrównany wstydliwy rekord

Barcelona na kolanach. Wyrównany wstydliwy rekord fot. Transfery.info

We wtorkowym spotkaniu z Paris Saint-Germain Barcelona wyrównała klubowy rekord dotyczący najwyższej porażki w Lidze Mistrzów.

PSG od początku meczu dyktowało warunki i prezentowało się zdecydowanie lepiej od „Dumy Katalonii”. Szybko przyniosło to wymierne korzyści. Strzelanie na Parc des Princes rozpoczął w 18. minucie przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego Ángel Di María. Jeszcze w pierwszej połowie wynik podwyższył Julian Draxler, który wykończył podanie Marco Verrattiego.

Barcelona straciła tym samym dwa gole w pierwszej połowie meczu Ligi Mistrzów po raz pierwszy od 2008 roku. Paryżanie na tym jednak nie poprzestali. Już po przerwie drugie trafienie zanotował bowiem Di Maria, a swojego gola dołożył również Edinson Cavani. 4:0. Nokaut.

Przegrywając czterema bramkami „Duma Katalonii” wyrównała wstydliwy rekord dotyczący swojej najwyższej porażki w Lidze Mistrzów.

W sezonie 1993/1994 Barcelona przegrała w identycznym stosunku w meczu finałowym z Milanem, a w rozgrywkach 1997/1998 uległa czterema bramkami w spotkaniu grupowym z Dynamo Kijów (dom). Po raz ostatni przytrafiło się jej to w sezonie 2012/2013, kiedy to hiszpańską drużynę rozgromił w pierwszym meczu półfinałowym Bayern (wyjazd).

Wydaje się, że losy dwumeczu Barcelony z PSG są przesądzone. Rewanż odbędzie się 8 marca.