Barcelona sprowadzi supergwiazdę do pomocy!

2 lata temu
Barcelona sprowadzi supergwiazdę do pomocy!

Jak donosi „Mundo Deportivo”, Barcelona będzie chciała sprowadzić do siebie latem kogoś z dwójki Philippe Coutinho - Marco Verratti.

Cel „Dumy Katalonii” jest jeden - wzmocnić linię pomocy piłkarzem z najwyższej światowej półki, który przez cały sezon będzie gwarantem jakości. Zarówno Coutinho, jak i Verratti wpisują się w ten opis. Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy Barcelona cały czas bierze również pod uwagę ściągnięcie z powrotem na Camp Nou z Bayernu Thiago Alcântary, ale to wcześniej wymieniona dwójka znajduje się wyżej na liście włodarzy mistrzów Hiszpanii.

Chęć wzmocnienia pomocy wiąże się m.in. z kontuzjami i coraz mniejszą rolą, jaką odgrywa w drużynie Andrés Iniesta. Swoje zrobiła również momentami niższa forma Sergio Busquetsa i Ivana Rakiticia.


Ściągnięcie Coutinho czy Verrattiego nie będzie oczywiście prostą sprawą. Jeśli chodzi o tego pierwszego, w osiągnięciu porozumienia może jednak pomóc fakt, że gwiazdor Liverpoolu utrzymuje świetne relacje z Neymarem. Nie bez znaczenia jest również to, że latem 2014 „The Reds” potrafili porozumieć się z Barceloną w sprawie transferu Luisa Suáreza.


Umowa Coutinho z Liverpoolem jest ważna do 30 czerwca 2022 roku. Kontrakt Verrattiego z Paris Saint-Germain jest o rok krótszy. Wcale nie oznacza to jednak, że transfer reprezentanta Włoch będzie łatwiejszy do przeprowadzenia. PSG nie zamierza bowiem żegnać się ze swoją gwiazdą. Jedno jest pewne, pozyskanie któregoś z nich wiąże się z wydaniem astronomicznej kwoty.  ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Marco Verratti Philippe Coutinho Coreira Brazylia Włochy Anglia Francja Hiszpania FC Barcelona Paris Saint-Germain FC Liverpool FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.