10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie

2024-05-27 22:41:28; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie Fot. SOPA Images/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Piotr Koźmiński [WP Sportowe Fakty]

Legia Warszawa rozgląda się za wzmocnieniami, na celowniku znalazł się nigeryjski skrzydłowy, Umeh Emmanuel - twierdzi Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty”.

Legia Warszawa pomimo różnych perturbacji finalnie zakwalifikowała się do Ligi Konferencji Europy. W tych rozgrywkach trzecia drużyna minionego sezonu Ekstraklasy do samego końca może liczyć na rozstawienie, czyli de facto, niżej notowanego przeciwnika. To ogromna okazja, by zakwalifikować się do fazy grupowej.

Z podobnego założenia wychodzą przy Łazienkowskiej, dlatego poszukiwane są odpowiednie wzmocnienia. Wydaje się, że zaklepane są dwie nowe twarze, czyli Claude Gonçalves z Łudogorca Razgrad oraz doskonale znany w Ekstraklasie Luquinhas.

Na tym jednak dyrektor sportowy Jacek Zieliński nie poprzestanie, a w klubie przyda się także nowy skrzydłowy. Jak informuje Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty”, uwagę skautów przykuło nazwisko Umeha Emmanuela.

19-latek to reprezentant Nigerii do lat 20, który obecnie występuje w Botewie Płowdiw. Wspomniany piłkarz ma za sobą bardzo dobry sezon i wzbudza poruszenie innych ekip. Kilka miesięcy temu łączono go między innymi ze Standardem Liège.

Teraz trafił na celownik Legii Warszawa i kto wie, czy wkrótce nie spłynie za niego stosowna propozycja.

Poza Emmanuelem trzecia siła Ekstraklasy przygląda się też innemu piłkarzowi Botewa, Samuelemowi Akere.

19-latek natomiast rozegrał w tym sezonie łącznie 31 spotkań, a w nich strzelił dziesięć bramek oraz dorzucił do tego trzy asysty. Umowa wiąże go z obecnym zespołem do 30 czerwca 2025 roku.