10 lat więzienia za atak na Kolašinaca i Özila

10 lat więzienia za atak na Kolašinaca i Özila
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Guardian

Ashley Smith, który pod koniec lipca próbował okraść Seada Kolašinaca i Mesuta Özila, grożąc ostrym narzędziem temu pierwszemu, usłyszał wyrok.

Sąd skazał dzisiaj mężczyznę na 10 lat więzienia. Smith, podobnie jak towarzyszący mu 25 lipca Jordan Northove, po zatrzymaniu przez policję przyznał się do winy.

30-latek jest doskonale znany angielskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Już wcześniej miał na koncie włamania i kradzieże. Jak powiedział prowadzący sprawę sędzia, napad na piłkarzy Arsenalu był przez niego zaplanowany. Napastnicy wcześniej ukradli skuter i przygotowali odzież ukrywającą ich tożsamość.

Wbrew początkowym informacjom na temat chęci kradzieży auta, Smithowi i Northove’owi zależało na zabraniu zawodnikom luksusowych zegarków o wartości 200 tysięcy funtów. Ten pierwszy groził Kolašinacowi ostrym narzędziem, ale Bośniak postanowił z nim walczyć. Po chwili przebywający w Mercedesie klasy G razem z żoną Özil odjechał samochodem, szukając schronienia.

Póki co wyrok usłyszał tylko Smith. 26-letni Northove wciąż na niego czeka.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy