10 najlepszych transferów w letnim oknie, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny [The Guardian]

10 najlepszych transferów w letnim oknie, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny [The Guardian] fot. J.E.E/Sipa/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Guardian

„The Guardian” wybrał najlepsze letnie transfery, oceniając stosunek jakości do ceny. Pod uwagę wzięto przeprowadzki w topowych europejskich ligach.

„To było kolejne lato wielkich transferów i zmian klubowych barw przez gwiazdy europejskiej piłki. Wciąż można było jednak wyszukać prawdziwe okazje” - pisze „The Guardian”.

W zestawieniu znalazły się głównie mniejsze transfery piłkarzy niekoniecznie z pierwszych stron gazet, choć są również wyjątki. Tak trzeba potraktować przenosiny Gianluigiego Donnarummy do Paris Saint-Germain, które odbyły się na zasadzie wolnego transferu, a także Eduardo Camavingi do Realu Madryt. Francuski pomocnik kosztował „Królewskich” 26,6 miliona funtów, czyli nieco ponad 30 milionów euro.

Na liście znaleźli się również chociażby Denzel Dumfries, a więc nowy zawodnik Interu, utalentowany Tino Livramento, który przeszedł z Chelsea do Southampton, czy też Demarai Gray.

10 najlepszych transferów w letnim oknie, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, według „The Guardian”:

Denzel Dumfries, PSV - Inter (10,6 miliona funtów);
Gianluigi Donnarumma, Milan - PSG (wolny transfer);
Eduardo Camavinga, Rennes - Real Madryt (26,6 miliona funtów);
Tino Livramento, Chelsea - Southampton (pięć milionów funtów);
Jesper Lindstrøm, Brøndby - Eintracht Frankfurt (sześć milionów funtów);
Demarai Gray, Bayer - Everton (1,7 miliona funtów);
Aster Vranckx, Mechelen - Wolfsburg (6,9 miliona funtów);
Lazar Samardzić, RB Lipsk - Udinese (2,6 miliona funtów);
Calvin Stengs, AZ Alkmaar - Nice (8,5 miliona funtów);
Matthew Hoppe, Schalke 04 - Mallorca (2,6 miliona funtów).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy