10 najszybszych zawodników czołowych lig świata [Le Figaro]

10 najszybszych zawodników czołowych lig świata [Le Figaro] fot. PSG
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Le Figaro

Francuski dziennik „Le Figaro” przedstawił listę dziesięciu graczy, którzy jak dotąd osiągnęli najwyższe prędkości.

Szybkość odgrywa dziś kluczową rolę w piłce nożnej, dlatego nierzadko jest ona głównym czynnikiem decydującym o przyjęciu młodzika do klubowej akademii. Obecnie wymaga się jej nie tylko u skrzydłowych czy bocznych defensorów, lecz także u stoperów i środkowych napastników.

Pomimo wielu narzędzi służących do tworzenia statystyk, niezwykle trudno wskazać, kto jest najszybszym graczem na świecie. Nie zważając jednak na to, dziennikarze „Le Figaro” w oparciu o własne dane postanowili stworzyć specjalny ranking.

Zestawienie otwiera Kylian Mbappé, który w kulminacyjnym momencie miał rozwinąć prędkość 36 km/h, co czyni go obecnie najszybszym piłkarzem, przynajmniej w czołowych ligach. Tuż za napastnikiem Paris Saint-Germain uplasowali się Iñaki Williams oraz Pierre-Emerick Aubameyang.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż na dziesiątym miejscu sklasyfikowany został Nacho Fernández, jedyny nominalny środkowy obrońca w całym rankingu.

10 najszybszych zawodników świata według „Le Figaro”:

1. Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain): 36 km/h;

2. Iñaki Williams (Athletic): 35,7 km/h;

3. Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal): 35,5 km/h;

4. Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen): 35,27 km/h;

5. Kyle Walker (Manchester City): 35,21 km/h;

6. Leroy Sané (Manchester City): 35,04 km/h;

7. Mohamed Salah (Liverpool): 35 km/h;

8. Kingsley Coman (Bayern Monachium): 35 km/h;

9. Álvaro Odriozola (Bayern Monachium/Real Madryt): 34,99 km/h;

10. Nacho Fernández (Real Madryt): 34,62 km/h.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy