123 mecze w Ekstraklasie! Wieczysta Kraków ogłosiła trzeci letni transfer [OFICJALNIE]

2025-06-17 16:42:26; Aktualizacja: 1 godzina temu
123 mecze w Ekstraklasie! Wieczysta Kraków ogłosiła trzeci letni transfer [OFICJALNIE] Fot. Wieczysta Kraków
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Wieczysta Kraków

Wieczysta Kraków nie zamierza się zatrzymywać i we wtorkowe popołudnie ogłosiła trzeci letni transfer. Nowym piłkarzem beniaminka zaplecza Ekstraklasy został Kamil Dankowski, który może pochwalić się ponad setką spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju.

Wieczysta Kraków ledwie w niedzielę zapewniła sobie awans do pierwszej ligi, a od tamtej pory zdążyła już pozyskać trzech nowych zawodników. Wcześniej barwy zespołu spod Wawelu zasilali Carlitos oraz Dawid Szymonowicz. Teraz dołącza do nich nowe nazwisko, a jest nim Kamil Dankowski.

W tym przypadku mamy do czynienia z prawym defensorem, który od września 2020 roku przywdziewa trykot ŁKS-u Łódź. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2025 roku, a zatem był do wzięcia za darmo.

Z tej możliwości skorzystała Wieczysta Kraków. Na mocy zawartego porozumienia ma grać w stolicy Małopolski co najmniej do 30 czerwca 2027 roku. W umowie znalazła się opcja przedłużenia współpracy o następne dwanaście miesięcy.

„Kamil Dankowski został nowym zawodnikiem Wieczystej. 28-letni prawy obrońca podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon” - stanowi oficjalny komunikat beniaminka pierwszej ligi.

Dankowski to wychowanek Nysy Kłodzkiej, który przez wiele lat był związany ze Śląskiem Wrocław. Później trafił do wspomnianego ŁKS-u Łódź. Na swoim koncie ma 123 spotkania w Ekstraklasie.

Jeśli chodzi o ostatni sezon, to w nim może pochwalić się 34 meczami, jednym golem i sześcioma asystami.