14-latek zadebiutował w rezerwach klubu MLS [WIDEO]. Wkrótce podpisze kontrakt z europejskim gigantem fot. oasisamuel / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter]

Cavan Sullivan zanotował oficjalny debiut w drugiej drużynie amerykańskiego Philadelphia Union. Występ okrasił asystą.

Ledwie 14-letni zawodnik wszedł na murawę w 56. minucie meczu pomiędzy rezerwami ekstraklasowego zespołu Philadelphia Union oraz drugiej drużyny New England Revolution w ramach rozgrywek MLS Next Pro.

Nieco ponad pół godziny gry wystarczyło mu, aby przyczynić się do decydującej o losach meczu bramki. W 81. minucie konfrontacji Sullivan przejął piłkę na własnej połowie w bocznym sektorze boiska.

Chwilę potem zdecydował się na długie podanie w kierunku wybiegającego na wolną przestrzeń kolegi. Adresat podania opanował futbolówkę, a następnie precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza przeciwnika. Gol ten zapewnił w ostatecznym rozrachunku zwycięstwo ekipie rezerw Philadelphii Union (2:1).

Sullivan jest od dłuższego czasu obserwowany przez wysłanników czołowych europejskich klubów.

Jednak w ubiegłym tygodniu w sprawie potencjalnego transferu 14-latka do którejś z ekip Starego Kontynentu nastąpił przełom, bowiem Fabrizio Romano poinformował, że młody talent najprawdopodobniej trafi w szeregi Manchesteru City. „The Citizens” mieli finalizować wszelkie formalności związane z umową.

Teraz włoski dziennikarz podaje, iż wszystko jest już przygotowane, a kontrakt zostanie niebawem podpisany.

Cavan Sullivan ma już na swoim koncie dziewięć występów w reprezentacji Stanów Zjednoczonych do lat 15, w których zdobył pięć bramek.