140 milionów za dwie gwiazdy Ajaksu

140 milionów za dwie gwiazdy Ajaksu
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Mundo Deportivo

Ajax Amsterdam może zarobić latem wielkie pieniądze.

Matthijs de Ligt i Frenkie de Jong nie od dziś wzbudzają spore zainteresowanie na rynku. Zeszłego lata „de Godenzonen” zdecydowali się ich zatrzymać, ponieważ nie chcieli tak znacząco osłabiać swojego składu, ale coraz więcej bogatych gigantów liczy, że po trwającym sezonie amsterdamscy działacze odpuszczą. I o ile wygląda na to, że zawodnicy tym razem otrzymają zgody na odejście, chętne kluby będą musiały wyłożyć naprawdę sporo gotówki.

Obu piłkarzy na swoim celowniku ma choćby FC Barcelona, ale w tyle nie zostają takie ekipy jak Juventus FC czy oba zespoły z Manchesteru. „Mundo Deportivo” zapowiada naprawdę ciekawą rywalizację, bowiem Ajax doskonale zdaje sobie sprawę z możliwości zainteresowanych.

Katalońscy dziennikarze przekazują, że Holendrzy zażyczyli sobie za obu graczy łącznie 140 milionów euro. Droższy na ten moment jest nieco starszy de Jong. Cena za pomocnika została ustalona na 75 milionów, tymczasem obrońca jest wart o 10 milionów euro mniej. Są to jednak ceny ustalone przez Ajax, dlatego w trakcie negocjacji mogą ulec zmianie.

De Ligt, mimo młodego wieku, bardzo szybko stał się ważnym ogniwem zarówno w drużynie Ajaksu, jak i reprezentacji Holandii. 19-latek ma na swoim koncie już dziesięć występów w barwach „Oranje” i uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych obrońców na świecie.

Jego starszy kolega nie miał na razie tyle samo szczęścia, jeśli chodzi o reprezentację, ale również powoli dobija się do jej pierwszego składu. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy