16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A

16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A fot. Kacper Urbański I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bologna FC

Trener Siniša Mihajlović zapowiedział debiut Kacpra Urbańskiego w barwach Bologna FC w trwającym jeszcze sezonie Serie A.

Utalentowany ofensywny pomocnik przeniósł się zimą do włoskiego zespołu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z zawartą opcją przymusowego wykupu po spełnieniu określonych warunków zawartych w umowie z Lechią Gdańsk.

Od tego momentu najmłodszym gracz w historii „Biało-Zielonych”, który wybiegł na polskie boiska na najwyższym poziomie w XXI wieku, miał głównie okazję do odbywania wspólnych treningów z pierwszą drużyną z Bolonii.

16-latek prezentował się na tyle dobrze na tych zajęciach, że zwrócił na siebie uwagę trenera Sinišy Mihajlovicia.

Serb umożliwił Kacprowi Urbańskiemu znalezienie się na ławce rezerwowych w niedawnym ligowym starciu z Fiorentiną (3:3). Z kolei teraz zapowiedział, że młodzieżowy reprezentant Polski dostąpi wraz z dwoma utalentowanymi kolegami zaszczytu zadebiutowania na boiskach Serie A w końcowej fazie rozgrywek.

- Amey (rocznik 2005) trenuje z nami od półtora miesiąca i nie widzę żadnych dużych różnic pomiędzy nim a na przykład 24-latkami. To samo dotyczy Urbańskiego, urodzonego w 2004 roku, i Raimondo z zespołu U-17. Od tego momentu aż do końca sezonu znajdzie się dla nich miejsce w kadrze meczowej i na boisku od pierwszej minuty lub w trakcie spotkania. Jestem ciekaw tego, jak się zaprezentują - powiedział szkoleniowiec Bologna FC.

Mihajlović nie rzucił naturalnie swoich słów na wiatr i niedługo później na stronie klubu ukazała się kadra na spotkanie z Udinese (8 maja o godzinie 15:00), w którym widnieje nazwisko polskiego pomocnika. Zabrakło w niej jednak ostatniego z wymienionych graczy, co musi mieć związek z jakimiś problemami zdrowotnymi.

KADRA BOLOGNA FC NA MECZ Z UDINESE

Bramkarze: Da Costa, Ravaglia, Skorupski.

Obrońcy: Amey (numer 6), Antov, Danilo, De Silvestri, Dijks, Faragò, Mbaye, Soumaoro, Tomiyasu.

Pomocnicy: Baldursson, Poli, Schouten, Soriano, Svanberg, Urbański (numer 82).

Napstnicy: Barrow, Juwara, Orsolini, Palacio, Sansone, Skov Olsen, Vignato.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy