19-0. Pogoń Szczecin miażdży w sparingu

2024-09-04 18:53:35; Aktualizacja: 3 godziny temu
19-0. Pogoń Szczecin miażdży w sparingu Fot. Szymon Gorski / PressFocus
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Pogoń Szczecin w trakcie przerwy reprezentacyjnej nie próżnuje. Podopieczni Roberta Kolendowicza w środę rozegrali sparing ze Spartą Węgorzyno. Przedstawiciel Ekstraklasy nie pozostawił rywalowi żadnych złudzeń, pokonując go 19-0.

Pogoń Szczecin w tym sezonie ma za cel włączenie się do walki o mistrzostwo Polski. W ostatnich tygodniach zdążyło już dojść w klubie do niemałych przetasowań. Odszedł bowiem trener Jens Gustafsson, a jego miejsce zajął dotychczasowy asystent, Robert Kolendowicz.

43-latek na razie przystosowuje się do warunków najwyższego szczebla rozgrywkowego i wygląda to naprawdę obiecująco. Do tej pory jego gracze rozegrali trzy mecze, z czego dwa udało się zakończyć kompletem punktów. Tak naprawdę jedyna porażka miała miejsce w Poznaniu w starciu z Lechem.

„Portowcy” przerwę reprezentacyjną spędzają zatem na czwartym miejscu w tabeli.

Choć niektóre drużyny mają wolne, to w Szczecinie nie zamierzają próżnować i w środę doszło do sparingu Pogoni ze Spartą Węgorzyno. Podopieczni Kolendowicza od samego początku narzucili swoje warunki, a wynik w 7. minucie otworzył Efthymios Koulouris.

To było tylko preludium, ponieważ do przerwy ekipa z Ekstraklasy prowadziła już 10-0. Po zmianie stron udało się dorzucić jeszcze dziewięć trafień, a ostateczny rezultat to 19-0. Wynik budzi respekt tym bardziej że mecz odbył się w formacie 2 x 35 minut.

Środowy rywal Pogoni Szczecin to przedstawiciel zachodniopomorskiej A-klasy.

Następny ligowy mecz „Portowcy” rozegrają już 14 września. Wtedy przyjdzie zmierzyć im się na wyjeździe z Cracovią. Pierwszy gwizdek zaplanowano na 17:30.