19-latek następcą Giorgio Chielliniego?!

19-latek następcą Giorgio Chielliniego?! fot. malgosia janicka / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Tuttosport

Na celowniku Juventusu znalazł się utalentowany Mattia Viti, o czym informuje „Tuttosport”. Poza ekipą z Turynu chce go też Atalanta.

Giorgio Chiellini skończy w przyszłym roku 38 lat i władze Juventusu są świadome, że kolejny sezon może być ostatnim w jego karierze. To powoduje, że rozglądają się za kimś, kto mógłby go zastąpić.

Najlepszym rozwiązaniem dla ekipy z Turynu byłaby sytuacja, w której doświadczonego defensora zastępuje jego rodak, ale o wiele młodszy. Niewykluczone zresztą, że tak się stanie.

Zdaniem „Tuttosport” w kręgu zainteresowań wspomnianej ekipy miał znaleźć się utalentowany Mattia Viti.

19-latek jest związany z Empoli i zaczynał ten mecz na ławce rezerwowych. Dopiero później przekonał do siebie trenera i wskoczył do podstawowego składu.

Eksperci są pod wrażeniem, że pomimo młodego wieku imponuje nie tylko dużą pewnością siebie, ale i umiejętnościami, co może być podstawą do tego, by dołączyć do najlepszego klubu we Włoszech, jeśli chodzi o ostatnią dekadę.

Okazuje się jednak, że Juventus musi uważać, bo sytuacji Vitiego bacznie przygląda się też Atalanta.

Urodzony w Borgo San Lorenzo zawodnik rozegrał w trwającym sezonie łącznie sześć meczów. Jego kontrakt jest ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy