19-latek następcą Giorgio Chielliniego?!

19-latek następcą Giorgio Chielliniego?! fot. malgosia janicka / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Tuttosport

Na celowniku Juventusu znalazł się utalentowany Mattia Viti, o czym informuje „Tuttosport”. Poza ekipą z Turynu chce go też Atalanta.

Giorgio Chiellini skończy w przyszłym roku 38 lat i władze Juventusu są świadome, że kolejny sezon może być ostatnim w jego karierze. To powoduje, że rozglądają się za kimś, kto mógłby go zastąpić.

Najlepszym rozwiązaniem dla ekipy z Turynu byłaby sytuacja, w której doświadczonego defensora zastępuje jego rodak, ale o wiele młodszy. Niewykluczone zresztą, że tak się stanie.

Zdaniem „Tuttosport” w kręgu zainteresowań wspomnianej ekipy miał znaleźć się utalentowany Mattia Viti.

19-latek jest związany z Empoli i zaczynał ten mecz na ławce rezerwowych. Dopiero później przekonał do siebie trenera i wskoczył do podstawowego składu.

Eksperci są pod wrażeniem, że pomimo młodego wieku imponuje nie tylko dużą pewnością siebie, ale i umiejętnościami, co może być podstawą do tego, by dołączyć do najlepszego klubu we Włoszech, jeśli chodzi o ostatnią dekadę.

Okazuje się jednak, że Juventus musi uważać, bo sytuacji Vitiego bacznie przygląda się też Atalanta.

Urodzony w Borgo San Lorenzo zawodnik rozegrał w trwającym sezonie łącznie sześć meczów. Jego kontrakt jest ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hitowa wymiana z udziałem Cristiano Ronaldo?! Hitowa wymiana z udziałem Cristiano Ronaldo?! Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy