19-latek prezesem klubu w Republice Południowej Afryki

19-latek prezesem klubu w Republice Południowej Afryki fot. Andile Mpisane [Instagram]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Real Kings FC | FourFourTwo | KickOff.com

Real Kings FC ma nowego właściciela i prezesa. Sternikiem klubu przemianowanego na Royal AM FC od teraz jest Andile Mpisane.

Shauwn Mkhize zaczęła finansować ekipę z National First Division (drugi poziom rozgrywek w RPA) już w zeszłym sezonie, a teraz oficjalnie weszła w jej posiadanie. Pierwszą decyzją lokalnej gwiazdy reality show było wyznaczenie nowego prezesa klubu.

Ta rola została powierzona jej 19-letniemu synowi. Andile Mpisane w przyszłości ma zostać właścicielem, a jeśli do tego dojdzie, będzie pod tym względem najmłodszy w całej historii Premier Soccer League. W tym kontekście dodajmy, że ciało to organizuje nie tylko rozgrywki na drugim szczeblu, ale i tamtejszej ekstraklasy.

Teraz ekipa ma zostać przemianowana na Royal AM FC.

Mkhize wcześniej była związana z Royal Eagles, którego właścicielem jest z kolei jej były mąż. W tym zespole jeden mecz rozegrał wspomniany Mpisane.

Mpisane prowadzi niezwykle wystawny styl życia, którym chwali się na swoim koncie na Instagramie (https://www.instagram.com/andilempisane10/). Spełnia się w roli muzyka, sportowca, a teraz także działacza piłkarskiego.

W sezonie2019/2020 Real Kings FC zajął czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Narodów: Turniej finałowy rozlosowany [OFICJALNIE] Liga Narodów: Turniej finałowy rozlosowany [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Jan Bednarek na dłużej w Southampton OFICJALNIE: Jan Bednarek na dłużej w Southampton Liga Konferencji Europy: Znamy szczegóły, terminarz i miejsce finału trzeciego europejskiego pucharu [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Znamy szczegóły, terminarz i miejsce finału trzeciego europejskiego pucharu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Lagerbäck zwolniony. Zmiana na posadzie selekcjonera reprezentacji Norwegii OFICJALNIE: Lagerbäck zwolniony. Zmiana na posadzie selekcjonera reprezentacji Norwegii Grealish najdroższym Brytyjczykiem w historii?! Grealish najdroższym Brytyjczykiem w historii?! ESPN 100: Najlepsi skrzydłowi świata. Eden Hazard w gronie wyróżnionych 🙃 ESPN 100: Najlepsi skrzydłowi świata. Eden Hazard w gronie wyróżnionych 🙃 ESPN 100: Najlepsi pomocnicy świata. Zasłużeni liderzy ESPN 100: Najlepsi pomocnicy świata. Zasłużeni liderzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy