21-letni Moustapha Sylla nie żyje. Zasłabł podczas meczu ligowego

21-letni Moustapha Sylla nie żyje. Zasłabł podczas meczu ligowego fot. Racing Club d'Abidjan
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Racing Club d'Abidjan

Młody obrońca iworyjskiego Racing Club d'Abidjan, Moustapha Sylla, zmarł po tym, jak zemdlał podczas niedzielnego meczu z SOL FC. Szybka reakcja służb medycznych nie uratowała 21-latka.

Iworyjski klub Racing d'Abidjan poinformował w niedzielę, że jego obrońca Moustapha Sylla zmarł po zasłabnięciu w trakcie meczu 20. kolejki tamtejszej Ligue 1. 21-latek w pewnym momencie rywalizacji osunął się bezwładnie na murawę, wywołując panikę wśród wszystkich na stadionie.

Służby medyczne momentalnie rozpoczęły akcję ratowniczą, decydując się na przetransportowanie młodego zawodnika do najbliższego szpitala. Niestety, w drodze do placówki medycznej defensor zmarł.

Krążące po internecie nagrania uwieczniły moment bezwładnego upadku Sylli. Jak widać, ten stracił przytomność bez żadnego kontaktu z rywalem.

„Ogłaszamy żałobę.

Nasz obrońca,  Sylla Moustapha, zmarł dziś wieczorem po zasłabnięciu na boisku podczas meczu RCA - Sol FC.

Zarząd składa szczere kondolencje rodzinie.

Spoczywaj w pokoju Moustapha

Spoczywaj w pokoju Lwie” - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu, który w 2020 roku świętował mistrzostwo Wybrzeża Kości Słoniowej.

Moustapha Sylla do zespołu współpracującego z OGC Nice dołączył we wrześniu ubiegłego roku.

Wcześniej występował w AC Djoliba de Bamako w Mali. Rozstanie nastąpiło, jak informują lokalne media, ze względu na problemy piłkarza z sercem.

21-latek uważany był za duży talent, którego głównym atutem była szybkość i gra w ofensywie.

Niestety, nigdy nie dowiemy się, jak daleko ten iworyjski talent mógłby zajść.

Jego pogrzeb odbędzie się dzisiaj.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy