22 miliony euro za Gabigola

22 miliony euro za Gabigola fot. Instagram [Gabriel Barbosa]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Inter Mediolan prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie sprzedaży Gabigola. W tej chwili Flamengo ma oferować za Brazylijczyka aż 22 miliony euro, a do ustalenia został jeszcze procent od przyszłego transferu.

Nie każdemu służy europejski klimat. Najlepszym przykładem jest na to 23-letni atakujący, który od momentu dołączenia do „Szkarłatno-Czarnych” rozegrał 49 spotkań i strzelił… 36 goli! Problem w tym, że w ojczyźnie przybywa on jedynie na wypożyczeniu, a z Interem Mediolan łączy go kontrakt do 30 czerwca 2022 roku. Rozwiązaniem tej sytuacji jest transfer definitywny, który jest już fazie finalizacji.

Początkowo „Nerazzurri” mieli oczekiwać za Gabriela Barbosę Almeidę, bo tak się naprawdę nazywa, 18 milionów euro, ale obecnie, jak informuje Nicolò Schira, stawka poszła w górę. W efekcie Flamengo oferuje już 22 miliony euro, a w przyszłym tygodniu ma być dodatkowo negocjowany procent od przyszłej operacji transferowej z udziałem Brazylijczyka, jaki trafi później na konto Włochów. Tym samym mediolańczycy dążą do tego, aby w jak największym stopniu spłacić wydatek poczyniony latem 2016 roku, kiedy to za Gabigola zapłacono 29,5 miliona euro.

W tym kontekście warto dodać, że jak dotychczas ekipa z Rio de Janeiro najwięcej zapłaciła za Giorgiana de Arrascaetę i było to 13 milionów euro. Można zatem śmiało z góry założyć, że w styczniu padnie nowy rekord transferowy.

Pięciokrotny reprezentant „Canarinhos” w swoim piłkarskim CV ma takie kluby jak Santos, Inter Mediolan, Benfica i wspomniane Flamengo. Przy czym tylko w Kraju Kawy prezentuje on pełnie swoich umiejętności.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy