25-letni Francuz zerwał więzadła. Czwarty raz w ciągu pięciu lat

25-letni Francuz zerwał więzadła. Czwarty raz w ciągu pięciu lat fot. FC Metz
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Metz | L’Équipe

Francuski lewy obrońca FC Metz Matthieu Udol po raz czwarty w karierze zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

25-latek jest wychowankiem ostatniego aktualnie klubu w tabeli Ligue 1. W jego pierwszej drużynie zaczął występować w 2016 roku po powrocie z wypożyczenia do Belgii. Przez pięć lat rozegrałby zapewne więcej niż 75 meczów, gdyby nie problemy z kolanem. 

Udol zrywał więzadła kolejno w latach 2016, 2017 i 2018. Łącznie z powodu tych kontuzji pauzował przez ponad 700 dni. Przez ostatnie dwa sezony udawało mu się uniknąć urazów. Skompletował wtedy ponad połowę swoich wszystkich występów dla Metz. W aktualnie trwających rozgrywkach zawodnik wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie drużyny prowadzonej przez Frédérica Antonettiego.

Boczny obrońca został nawet jej wicekapitanem. W spotkaniu ostatniej kolejki Ligue 1 z Olympique'em Marsylia wszedł jednak z ławki rezerwowych w 62. minucie. Boisko musiał opuścić już 17 minut później. Kilku kolegów Udola z Metz wyjedzie zimą na Puchar Narodów Afryki, w związku z czym klub planuje już wzmocnienie linii obrony.

We Francji w przypadku kontuzji możliwe jest przeprowadzenie transferu poza oknem, z czego „Les Grenats” mogą według „L’Équipe” skorzystać.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy