35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze

2024-05-25 09:12:30; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: SportBild

Borussia Dortmund nadal nie przedłużyła kontraktu z Matsem Hummelsem. Jak się okazuje, spore zainteresowanie doświadczonym defensorem wykazują AC Milan i Juventus - wynika z doniesień „SportBild”.

Mats Hummels zakończył miniony sezon na krajowym podwórku z 25 występami w lidze i dwoma w Pucharze Niemiec. Dwanaście następnych zanotował w rozgrywkach Ligi Mistrzów - przed nim wielki finał na Wembley z Realem Madryt.

Doświadczony defensor miewał na przestrzeni ostatnich miesięcy różne chwile. W kluczowych momentach pokazał, że nadal jest w stanie wnieść do zespołu jakość. Nie wystarczyło to jednak do przekonania Juliana Nagelsmanna, który nie powołał go na Mistrzostwa Europy. 

Przed 35-latkiem kluczowe tygodnie. Już 30 czerwca wygasa jego kontrakt z Borussią Dortmund i wiele wskazuje na to, że nie zostanie przedłużony. 

W niemieckich mediach spekuluje się zatem, czy po finale Ligi Mistrzów Hummels nie zdecyduje się na zakończenie kariery.

„SportBild” sugeruje zupełnie inne rozwiązanie. Spore zainteresowanie wychowankiem Bayernu Monachium wykazują AC Milan i Juventus.

Obydwa zespoły planują wzmocnić latem defensywę, a doświadczony i dostępny w ramach wolnej transakcji Hummels jawi się jako świetna opcja. 

Do ewentualnych rozmów może dojść po starciu z Realem, gdy będzie znana decyzja w sprawie 35-latka. Na ten moment trudno ocenić, jak na możliwość pierwszej zagranicznej przeprowadzki nastawia się sam zawodnik. 

Hummels w barwach dwóch rodzimych klubów, Borussii i Bayernu, zanotował ponad 440 spotkań na poziomie Bundesligi. Po mistrzowski tytuł sięgał sześciokrotnie. W 2014 roku celebrował natomiast z reprezentacją triumf na Mistrzostwach Świata.