38. urodziny obchodzi Thiago Cionek - sprawdzamy, co u niego słychać

38. urodziny obchodzi Thiago Cionek - sprawdzamy, co u niego słychać fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: Transfery.info

Thiago Cionek ma 21 występów z orzełkiem na piersi, ale od dłuższego czasu zniknął z radarów polskiego środowiska piłkarskiego. W dniu jego 38. urodzin sprawdzamy, co u niego słychać.

Thiago Cionek to jeden z najbardziej nieoczywistych reprezentantów Polski ostatnich lat.

Urodzony w brazylijskiej Kurytybie stoper polskie obywatelstwo otrzymał w 2011 roku, a trzy lata później został zaproszony na swoje pierwsze zgrupowanie - miał wtedy ponad 28 lat, jednak nie przeszkodziło mu to w staniu się etatowym kadrowiczem.

Cionek przez lata był krytykowany, ale cieszył się sporym zaufaniem ze strony Adama Nawałki. Za jego kadencji regularnie otrzymywał powołania i pojawił się na boisku 20 razy. Po zmianie selekcjonera zaliczył jeszcze jeden występ z orzełkiem na piersi, a było to 20 listopada 2018 roku, kiedy pojawił się na murawie w trakcie meczu Ligi Narodów z Portugalią.

Urodzony w Brazylii Polak swoje miejsce na ziemi odnalazł we Włoszech, gdzie występuje od 2012 roku.

Stoper na Półwyspie Apenińskim cieszy się dużym szacunkiem i pomimo 38 lat na karku nadal znajduje tam zatrudnienie.

Cionek aktualnie występuje dla US Avellino 1912 z trzeciego poziomu rozgrywkowego. Polak w tym sezonie regularnie pojawia się na boiskach Serie C - zaliczył 25 występów, co przełożyło się na 1900 zgromadzonych minut, co oznacza, że występuje on częściej niż Patryk Peda, który z trzeciej ligi włoskiej doczekał się powołania od Michała Probierza (22 spotkania i 1829 minut).

Avellino ma pewny udział w barażach o awans do Serie B - z dorobkiem 66 punktów zajmuje drugie miejsce w Serie C - Girone C.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy